Ograli najsłabszy zespół w lidze. Stal awansowała na fotel wicelidera

Ryszard Binczak
Walczący o awans do pierwszej ligi koszykarze BM Węgiel Stal Ostrów nie dali żadnych szans w Piotrkowie Trybunalskim miejscowej Piotrcovii. Podopieczni Mikołaja Czai wygrali 87:60 i - i dzięki porażce Pogoni Prudnik na własnym parkiecie z GTK Gliwice - awansowali na drugie miejsce w tabeli

Kibice bardzo obawiali się tego spotkania, gdyż ostrowscy koszykarze mają ostatnio spore problemy z koncentracją. Potrafią ograć lidera, by później przegrać mecz ze słabeuszem. Na szczęście w Piotrkowie gracze Stali wyszli na parkiet bardzo skoncentrowani i po 5 minutach gry prowadzili już 14:3. Tak dobre otwarcie spotkania spowodowało, że ostrowianie spokojnie kontrolowali przebieg wydarzeń na parkiecie. Po pierwszej kwarcie boisko opuścił Łukasz Olejnik. Ten podkoszowy zawodnik odczuwał bóle w plecach i trener dał mu odpocząć.

- Nie było potrzeby, by na siłę trzymać go na boisku - mówi Mikołaj Czaja. - Przed nami dwa bardzo ważne mecze - z Pogonią Prudnik i WKK Wrocław - i w nich Łukasz Olejnik będzie musiał pomóc drużynie.

Najskuteczniejszym graczem meczu był Marcin Kałowski, który rzucił 21 punktów, w tym 5/8 za 3. Niestety, pewien niepokój musi budzić strzelecka forma Wojciecha Szawarskiego i Marcina Dymały. Pierwszy w meczu z tak słabym rywalem na 12 oddanych rzutów z gry trafił ledwie 3, a drugi miał jeszcze gorzej ustawiony celownik, oddal 3 rzuty i nie trafił ani razu.

Piotrcovia - BM Węgiel Stal 60:87 (11:23, 10:16, 16:26, 23:22)

Piotrcovia:Łęski 11, Sikorski 10, Misztela 8, Kalinowski 6, Pełka 6, Lada 6, Nowerski 4, Sabacińska 4, Zawadzki 4, Krawczyk 0.

Ostrow.naszemiasto.pl Dołącz do naszej społeczności na Facebooku!

BM Węgiel Stal: Kałowski 21, Dryjański 15, Matczak 12, Zębski 12, Szawarski 11, Sierański 9, Olejnik 2, M. Spała 2, Cebulski 2, Dymała 1, Radzik 0, K. Spała 0.

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0