Sąd orzekł tymczasowy areszt dla 42-letniego mężczyzny podejrzanego o dopuszczenie się przestępstwa o charakterze seksualnym na szkodę niepełnosprawnej.

Postępowanie w tej bulwersującej sprawie prowadzone jest przez Prokuraturę Rejonową w Krotoszynie. Jak ustalono w oparciu o zgromadzony materiał dowodowy, 42-latek miał świadomość niepełnosprawności intelektualnej pokrzywdzonej i wynikający z tego brak zdolności do rozpoznania znaczenia czynu lub pokierowania swoim postępowaniem. Mimo to dopuścił się przestępstwa o charakterze seksualnym na jej szkodę.

- Z uwagi na grożącą podejrzanemu surową karę oraz celem zapewnienia prawidłowego toku postępowania prokuratura wystąpiła do Sądu Rejonowego w Krotoszynie z wnioskiem o zastosowanie tymczasowego aresztowania. Sąd podzielił argumentację wskazaną we wniosku i zdecydował o aresztowaniu mężczyzny na okres 3 miesięcy – informuje rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim Maciej Meler.

Czyn zarzucony podejrzanemu zagrożony jest karą pozbawienia wolności do lat 8.

1. Przegląd kulturalny

Z regionu

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!