Bieg Olimpijski w Wysocku Wielkim [FOTO]

MWE
Ponad 160 osób wzięło udział w Biegu Olimpijskim, który był jednocześnie Memoriałem Józefa Russka. Dystans 3200 metrów najszybciej wśród kobiet pokonała Monika Kut, a wśród mężczyzn najlepszy był Kacper Adamczak.

W biegu dla przedszkolaków uczestniczyło 50 dzieci, a w nordic walking rywalizowało 22 osoby. Spośród nich wśród kobiet trasę ponad 3-kilometrów najszybciej pokonały: Mirosława Kwiecień oraz Salomea Hadryś. Jeśli chodzi o panów najszybszy był Janusz Śniegocki.

Oprócz tych trzech biegów odbyło się kilka imprez towarzyszących. Rzuty do kosza wygrał Kacper Domański, najcelniej piłką do bramki strzelał Marian Rapier. W rzucie lotką bezkonkurencyjny był Zbigniew Tokarski, a mistrzem w strzelaniu z wiatrówki został Leszek Kamzol. Dla wszystkich zawodników organizatorzy zapewnili napoje i ciepły posiłek, a dzieci w wieku przedszkolnym otrzymały także słodycze. W loterii fantowej głównymi nagrodami były cztery rowery.

W tym roku Bieg Olimpijski odbywał się w ramach projektu realizowanego ze środków Funduszu Grantowego pod nazwą „Sport i rekreacja dla pokoleń”.

Strefa Biznesu: Plantatorzy ostrzegają - owoce w tym roku będą droższe