Bieg Republiki Ostrowskiej 2015: Faworyt Blahodir wygrał rekordowy bieg [ZDJĘCIA]

Jurij Blahodir wygrał 53. Bieg Republiki Ostrowskiej. Największy faworyt imprezy (wcześniej triumfował w niej przed rokiem) na ostatniej pętli wyprzedził Krzysztofa Perza z Ostrowa i Marcina Witkowskiego z Krotoszyna.

Witkowski przed rokiem w Biegu Republiki Ostrowskiej był trzeci, a Perz zakończył wówczas rywalizację tuż za podium.

Wśród pań zwyciężyła Karolina Pilarska z Lublińca, druga była Bożena Morawska ze Świdnicy, a trzecia Edyta Marciniak z kaliskiego Supermaratonu.

W klasyfikacji drużyn najlepsza była ekipa Amatorskiego Klubu Biegaczy Niezależni.pl, dla której punkty zdobywali Perz, Witkowski czy szósty w open Mikołaj Dutkowski z Raszkowa. Drugie miejsca zajął Ice-Mat Team Ostrów, a trzecie zespół Biegaj z Krobią.

Tegoroczny bieg był rekordowy pod wieloma względami. W tym roku do udziału w 53. Biegu Republiki Ostrowskiej zarejestrowało się 800 osób! Rekordowo dużo biegaczy pojawiło się też na starcie. Organizatorzy podali, że liczba ta wynosiła ponad 750. Poprzedni rekord został pobity w ubiegłym roku, gdy na mecie zameldowało się 667 biegaczy z całego kraju.

Więcej uczestników pojawiło się też w biegach młodzieżowych, które rozgrywano przed biegiem głównym. Medale za ukończenie tej rywalizacji odebrało bowiem ponad 500 uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych z Ostrowa i powiatu ostrowskiego.

W tym roku impreza po raz pierwszy zaliczona zostanie do cyklu Grand Prix Wielkopolski w biegach ulicznych na 10 kilometrów.