BM Slam Stal górą nad Treflem Sopot [FOTO, WIDEO]

Andrzej Kurzyński
BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski - Trefl Sopot
BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski - Trefl Sopot Andrzej Kurzyński
BM Slam Stal dobrze weszła w nowy rok. Żółto-niebiescy odnieśli siódme zwycięstwo w sezonie. Beniaminek z Ostrowa Wielkopolskiego pokonał Trefla Sopot, ale wygrana nie przyszła łatwo.

BM Slam Stal rozpoczęła niedzielne spotkanie od prowadzenia 10:2. Wówczas o przerwę na żądanie poprosił Zoran Martić, słoweński szkoleniowiec Trefla. Po powrocie na parkiet sopocianie zanotowali serię aż 16:0. Z kolei ostrowscy koszykarze zaczęli razić nieskutecznością. Do końca kwarty nie mogli znaleźć drogi do kosza rywali, a jedyne punkty zdobywali z rzutów wolnych.

Ta niemoc strzelecka w wykonaniu "Stalówki" trwała jeszcze przez ponad połowę drugiej kwarty. Przez kolejnych pięć minut podopieczni Zorana Sretenovica nie oddali ani jednego celnego rzutu, a ekipa z Sopotu prowadziła już 27:15. Pierwsze punty w tej części gospodarze gry zdobyli dopiero z rzutów osobistych w wykonaniu Christo Nikołowa na cztery i pół minuty przed przerwą. Chwilę później zespół do walki poderwał Wojciech Żurawski, który w dwie minuty zdobył siedem oczek. Ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się jednopunktowym prowadzeniem gości.

Po zmianie stron sprawy w swoje ręce wziął Curtis Millage. Amerykański rozgrywający przypomniał, że jest jednym z najlepszych strzelców Tauron Basket Ligi. To między innymi jego akcje pozwoliły wyprowadzić BM Slam Stal na prowadzenie 46:38.

Mecz rozstrzygnął się dopiero w ostatnich minutach. Rywalom dał się we znaki Nikołow, a przebieg meczu kontrolowali Millage i Tomasz Ochońko.

W niedzielę swój pięćsetny występ w ekstraklasie świętował skrzydłowy Stali Marcin Sroka.

BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski - Trefl Sopot 70:64 (15:22, 15:9, 19:16, 21:17)

BM Slam Stal:Millage 16 (10 zbiórek), Wangmene 7, Delaney 7, Suliński 5, Sroka 2, Ochońko 13, Nikołow 13, Żurawski 7, Kaczmarzyk 0, Zębski 0

Trefl: Duren 17, Majok 12, Dutkiewicz 10, Bilinovac 8, Kulka 0 oraz Śmigielski 13, Stefanik 2, Motylewski 1, Dzierżak 1, Krefft 0, Sikora 0