BM Slam Stal odprawiła z kwitkiem Polpharmę [ZDJĘCIA]

Andrzej Kurzyński
BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski - Polpharma Starogard Gdański
BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski - Polpharma Starogard Gdański Andrzej Kurzyński
BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski wygrała z zamykającą stawkę Tauron Basket Ligi Polpharmą Starogard Gdański 75:67. Była to piąta wygrana ostrowian w obecnym sezonie.

Sobotnie starcie w hali Kalisz Arena nie należało do porywających. W pierwszych minutach oba zespoły raziły nieskutecznością. Po blisko pięciu minutach gry na tablicy widniał remis zaledwie 4:4. Szybciej właściwy rytm znaleźli przyjezdni, którzy po trafieniach Tomasza Wojdyły i Urosa Mirkovicia wyszli na prowadzenie 11:6. Ostatecznie goście to starogardzianie wygrali pierwszą odsłonę 14:12. Pod koniec drugiej kwarty Kociewskie Diabły prowadziły już nawet 33:24. Na 47 sekund przed przerwą żółto-niebiescy zanotowali serię 7:0. Najpierw da osobiste trafił Curtis Millange, a chwilę później Deshawn Delaney trafił zza łuku, a następnie popisał się indywidualną akcją zakończoną efektownym wsadem.

Po zmianie stron podopieczni Zorana Sretenovicia wyszli na prowadzenie po trójce Marcina Sroki, który okazał się najskuteczniejszym zawodnikiem ostrowian. W sobotę trafił on trzy spośród pięciu prób zza linii 6 metrów i 75 centymetrów i miał w sumie 15 oczek.

Ostrowianie ostrowianie już do końca kontrolowali przebieg spotkania, choć na początku czwartej kwarty przyjezdnym udało się zniwelować prowadzenie do trzech oczek. Ale celne trafienia za trzy punkty Tomasza Ochońki i Marcina Sroki pozbawiły Farmaceutów wszelkich złudzeń.

Warto dodać, że przez sporą część meczu BM Slam Stal musiała radzić sobie bez swojego lidera, Curtis Millage'a. Amerykanin miał tego dnia problemy z przewinieniami. Ostatecznie spędził na parkiecie "tylko" 23 minuty. W tym czasie zdobył 14 punktów, miał pięć zbiórek, cztery asysty i dwa przechwyty.

- Wiedzieliśmy, iż pomimo tego, że Polpharma zajmuje ostatnie miejsce wcale nie będzie łatwym rywalem – mówi serbski szkoleniowiec beniaminka z Ostrowa. – Byliśmy jednak przygotowani na ciężki bój. Trochę kłopotów sprawiły nam szybko złapane przewinienia przez Curtisa, ale i z tym udało się nam uporać - zaznacza Zoran Sretenović, który podczas swojej zawodniczej kariery występował w szeregach Polpharmy. Z tą drużyną zdobywał Puchar Polski oraz Superpuchar.

Udanydebiut w żółto-niebieskich barwach zanotował Hristo Nikolova. Bułgar w 22 minuty zapisał na swoim koncie 14 oczek, trafiając z 50-proc. skutecznością. W meczu z Polpharmą odrodził się wreszcie Deshawn Delaney, który zapisał na swoim koncie 12 punktów i pięć zebranych piłek.

W ekipie Polpharmy wyróżniali się Marcin Flieger i Damien Kinloch, którzy rzucili po 15 punktów.

Polpharma przegrała dziewiąty mecz w rozgrywkach. Drużynie Nie pomogła zmiana trenera. Szkoleniowcem ponownie został Mindaugas Budzinauskas, który zastąpił Dariusza Szczubiała.

Następnym przeciwnikiem BM Slam Stal będzie na wyjeździe Energa Czarni Słupsk, a już 23 grudnia zespół z Ostrowa podejmować będzie Polski Cukier Toruń.

BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski - Polpharma Starogard Gdański 75:67 (12:14, 19:19, 23:14, 21:20)

BM Slam Stal: Sroka 15, Nikolov 15, Millage 14, Delaney 12, Ochońko 7, Suliński 6, Wangmene 4, Kaczmarzyk 3, Zębski 0, Żurawski 0.

Polpharma: Kinloch 15, Flieger 15, Hicks 13, Diduszko 7, Wojdyła 7, Dee 4, Mirković 4, Tiller 2, Grujić 0, Szymański 0, Renkiel 0.