Dwa lata więzienia w zawieszeniu – taki wyrok usłyszał były naczelnik powiatowego biura Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Przygodzicach. To kara za podżeganie do wręczenia łapówki kontrolerowi w celu ułatwienia dostępu do płatności obszarowych.

Śledztwo w tej sprawie wszczęto w oparciu o materiały przekazane przez Komendę Wojewódzką Policji w Poznaniu. Z ustaleń wynika, że mężczyzna wiosną 2014 roku podżegał pracownicę biura powiatowego ARiMR w Przygodzicach do nakłonienia kontrolera, aby podczas kontroli nieruchomości nie był zbytnio skrupulatny. Kontrola ta miała sprawdzić jak wspomniana działka jest wykorzystywana. To normalna procedura przy ubieganiu się o płatności obszarowe. Gdy pośrednictwo nie odniosło pożądanego skutku były naczelnik już sam bezpośrednio nakłaniał kontrolera do spojrzenia na sprawę „łaskawym okiem”.

Podczas śledztwa zgromadzono bardzo obszerną dokumentację i przesłuchano szereg osób. Wykonane czynności dały podstawę do postawienia zarzutów i skierowania do sądu aktu oskarżenia. Za nakłanianie do przyjęcia korzyści majątkowej i niedopełnienie obowiązków przez funkcjonariusza publicznego mężczyźnie mogła grozić kara do dziesięciu lat więzienia. Oskarżony uznany został przez Sąd Rejonowy w Ostrowie winnym popełnienia zarzucanych mu ośmiu przestępstw. Skazano go na karę łączną 2 lat pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem jej wykonania na 3 lata próby i karę grzywny w wysokośąci 10 tysięcy złotych. Ponadto obciążono go też kosztami postępowania.

Jeszcze w trakcie śledztwa 39-letni obecnie mężczyzna odszedł z biura ARiMR w Przygodzicach. Z początkiem lipca 2015 roku został prezesem zarządu Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Ostrowie. Jest kojarzony jest ze strukturami Polskiego Stronnictwa Ludowego w regionie.

Z regionu

Komentarze (10)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

musi zostac (gość)

dłużej

1 Otworzył wspaniały sklep firmowy UL. GRABOWSKA/WITOSA galeria była krok od bankructwa na szczęście prezes zamknął
2 Butelki szklane! kolejny świetny pomysł dziś nie ma sklepu w Polsce który by nie sprzedawał ich
3 Własnoręcznie otworzył Jedwabny szlak ugościł partnerów handlowych z Chińskiej Republiki Ludowej.

ps . wiem ze takich MLECZNYCH PEREŁEK uczynił wiele ale …ale ludzie maja kredyty a prezes dobrego adwokata …:-)

Tomek (gość)

Nasz Pan Prezes obojętnie jak go tam nazywacie Łapówka czy Bolek to wielki wizjoner! Zamieścił na FB fotkę jak siedzi i trzyma się za głowę! W imieniu prawie całej oddanej załogi i zbliżających świąt życzymy by spełniły się najskrytsze marzenia i wreszcie (poszedł) Pan siedzieć co prawie wszyscy z całego serca Panu życzą