Centra Ostrów gromi i umacnia się na fotelu lidera

Centra Ostrów dopisała do swojego dorobku kolejne trzy punkty. Ostrowianie w weekend pokonali drużynę Victorii Września 5:0 do przerwy prowadząc 3:0.

Początek spotkania w wykonaniu piłkarzy Centry był dość asekuracyjny, jednak z każdą minutą zaczęli oni przejmować inicjatywę na boisku. Efektem tego były stwarzane sytuacje pod bramką przeciwnika.

Po jednej z szybkich akcji w pole karne Victorii wpadł Michał Kucharski i kiedy wydawało się, że będzie w sytuacji sam na sam z bramkarzem został faulowany i sędzia podyktował rzut karny dla Centry a zawodnik Victorii ujrzał czerwoną kartkę. Skutecznym egzekutorem jedenastki był Tomasz Adamiak.

Po 120 sekundach było już 2:0, tym razem na listę strzelców wpisał się Łukasz Wiącek, który głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego umieścił piłkę w siatce. Kolejną bramkę dla "Centry" zdobył Jakub Michalski, który przytomnie zachował się w polu karnym przeciwnika. Goście ograniczali się do nielicznych kontrataków, które nie przyniosły im żadnego efektu w postaci zdobytej bramki.

Po przerwie obraz gry niestety uległ zepsuciu. Piłkarze Centry kontrolowali wydarzenia na boisku i marnowali stwarzane sytuacje pod bramką Victorii. Goście natomiast nie potrafili znaleźć recepty na zdobycie bramki. W końcówce meczu "Centra" zdobyła jeszcze dwie bramki, pierwszą zdobył z rzutu karnego za faul na Jakubie Michalskim Jacek Pacyński, a drugą w doliczonym już czasie gry Tomasz Mierzyński.

Wynik cieszy ale niestety mecz zakończył się pechowo dla dwóch piłkarzy Centry. Kontuzji doznali bowiem Michał Kucharski i Tomasz Adamczyk, o ile kontuzja Adamczyka jest mniej groźna to kontuzja Michała Kucharskiego wyklucza go na dłuższy okres z gry. Michał Kucharski nieszczęśliwie upadł i złamał sobie rękę. Abu zawodnikom życzymy szybkiego powrotu na boisko.

LKS Centra Ostrów Wielkopolski - Victoria Września 5:0 (3:0)
bramki dla "Centry" zdobyli: T. Adamiak 22`(k), Ł. Wiącek 24`, J. Michalski 33`, J. Pacyński 85`(k), T. Mierzyński 90+3`

skład Centry: Żółtek, Wiącek, Piróg, Adamiak (46`Sikora), Wandzel, Garbarek, Strączkowski, Michalski (87`Mierzyński), Pacyński, Stawiński (65`Kuczyński), M. Kucharski (30`Skrzypczak).