Dziś mijają dokładnie 4 lata od katastrofy w Jankowie Przygodzkim. 14 listopada 2013 roku o godzinie 13.35 doszło do wybuchu i gigantycznego pożaru.

Na skutek katastrofy zginęło dwóch pracowników firmy budującej gazociąg, a kilkanaście osób zostało rannych. Wiele domów zostało uszkodzonych. Kilka z nich trzeba było rozebrać, bo nie nadawały się do zamieszkania.

Śledztwo w sprawie tragedii z 2013 roku wciąż trwa. Przesłuchano ponad 100 osób - świadków wybuchu, pracowników, projektantów. Postępowanie należy do najbardziej skomplikowanych i jednocześnie najdroższych, jakie kiedykolwiek prowadziła ostrowska prokuratura. Najwięcej pieniędzy pochłaniają specjalistyczne ekspertyzy. Korzystano już z pomocy fachowców z wielu dziedzin, m.in. z geologii, gazownictwa, pożarnictwa czy metaloznawstwa. To, że będą prokuratorskie zarzuty w sprawie katastrofy w Jankowie Przygodzkim nie ulega wątpliwości. Do rozstrzygnięcia pozostała tylko kwesta kto je usłyszy.

Z regionu

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!