(© mat. pras.)

"Dzika Afryka” BBC Earth to jeden z najbardziej ambitnych filmów przyrodniczych 3D, jakie kiedykolwiek zagościły na dużym ekranie.

[patronat NaM]

„Dzika Afryka” powstała przy użyciu najnowocześniejszej technologii 3D, by móc przenieść małych widzów prosto do dzikiego serca Czarnego Lądu i pozwolić im przeżyć swoje własne spektakularne safari. Film BBC Earth zabierze ich w niesamowitą podróż przez królestwo najbardziej fascynującego z kontynentów – Afryki.
Motywem przewodnim jest w tym filmie woda. To ona kształtuje dziką Afrykę, dając życie, gdziekolwiek się pojawia. Obserwujemy ją na stepach, w rzekach i wśród pięknych raf koralowych.

Flamingi zmieniają kolor
Dzięki filmowi BBC Earth będziemy mogli zwiedzić niesamowite miejsca i podglądać fascynujący, pełen tajemnic świat zwierząt. Dowiemy się, jak jeziora wulkaniczne wpływają na to, że tysiące flamingów zmienia swój kolor, dlaczego upał lejący się na suche wydmy pustyni Namib zmusza jaszczurki do tańca i dlaczego na równiku pada śnieg. To przygoda, która pozwoli uwierzyć młodym widzom, że prawdziwy świat jest o wiele bardziej ciekawy i inspirujący niż fikcja.

Zdjęcia do filmu trwały 573 dni i były kręcone w 30 miejscach, w ponad 13 krajach. Filmowcom towarzyszyły prawie dwie i pół tony sprzętu w 130 skrzyniach oraz ponad 400 metrów kabli, niezbędnych podczas ujęć, gdy np. kamera prześlizgiwała się przez Wodospady Wiktorii. Film powstawał między innymi w delcie rzeki Okavango w Botswanie, nad Morzem Czerwonym w Sharm El Sheikh (Egipt) i Parku Narodowym Crystal Mountains w Gabonie).

„Dzika Afryka”
Reżyseria: Patrick Morris („Życie”, „Yellowstone”), Neil Nightingale („Wędrówki z dinozaurami”), Mike Slee
Gatunek: dokument, przygoda, familijny
Produkcja: Wielka Brytania

Filmy

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!