Ostrów Wielkopolski otrzymał nagrodę w kategorii „Systemy energetyczne” oraz wyróżnienie w kategorii „Gospodarka wodna” w tegorocznej edycji konkursu Eco – Miasto, którego organizatorem jest Ambasada Francji w Polsce i Centrum UNEP/GRID –Warszawa. Inicjatywa ta, zapoczątkowana przez Ambasadę Francji w 2013 roku, ma na celu wspieranie rozwoju ekologicznego polskich miast.

Do konkursu zgłosiły się 63 miasta nadsyłając łącznie 93 projekty. Jury konkursu, składające się z ekspertów, akademików i przedstawicieli instytucji publicznych, przyznało 12 tytułów laureata oraz 16 wyróżnień. W każdej z sześciu kategorii nagradzano dwa miasta – powyżej i poniżej 100 tys. mieszkańców.

Ostrów Wielkopolski otrzymał nagrodę w kategorii „Systemy energetyczne”. To nagroda za współpracę z lokalnymi przedsiębiorcami w ramach klastra energetycznego, za działania podejmowane przez Ostrowski Zakład Ciepłowniczy, w tym za instalację pozwalającą produkować energię z biomasy. Jury uwzględniło też rozbudowę systemu zarządzania energią. Drugim zwycięzcą w tej kategorii zostały Katowice, a wyróżnienia otrzymały Lublin i Słupsk.

Ponadto Ostrów uzyskał wyróżnienie w kategorii „Gospodarka wodna” za działania na rzecz zmniejszenia strat wody oraz kampanię informacyjną dotyczącą racjonalnego gospodarowania zasobami. Obok Ostrowa wyróżnienie w tej kategorii otrzymały Wrocław i Jastrzębie-Zdrój.

To już kolejne laury dla miasta w tym konkursie. W ubiegłorocznej edycji Ostrów Wielkopolski otrzymał tytuł Eco-Miasto w kategorii „Mobilność zrównoważona”.

Z regionu

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!