Ostrów: "Jedynka" najlepsza w Mistrzostwach Wielkopolski w Minikoszykówce Chłopców [ZDJĘCIA]

BIN
Młodzi koszykarze ze Szkoły Podstawowej nr 1 z Ostrowa zajęli pierwsze miejsce w Mistrzostwach Województwa w Minikoszykówce Chłopców. W finale ostrowianie pokonali drużynę z SP 3 Słupia 65:40

Impreza ta, to kolejny etap eliminacji do turnieju finałowego, Mistrzostw Polski. Od czterech lat patronat nad mistrzostwami przejęła Energa i dlatego cały cykl nosi nazwę ,,Olimpijska Energa Cup''. O miano mistrza województwa Wielkopolskiego walczyły cztery zespoły, które przeszły gęste sito eliminacji: SP 1 Ostrów, SP 3 Słupca, SP 6 Śrem i SP Osieczna. W turniejowych zmaganiach bezapelacyjnie najlepszą drużyną okazała się ekipa ostrowskiej jedynki. W pierwszym meczu półfinałowym bardzo pewnie wygrała z zespołem ze Śremu 72-20, a następnie w meczu finałowym zwyciężyli w pojedynku ze Słupcą 65:40.

- Siłą naszej drużyny jest szeroka kadra - mówi Andrzej Suski, trener SP 1 Ostrów. - Każdy zawodnik, który wchodzi na boisko ma duże możliwości i potrafi wzmocnić zespół. Nie ma praktycznie żadnej różnicy pomiędzy pierwszą, a drugą piątką. Na uwagę zasługuje również fakt, że reprezentacje stanowią chłopcy z klasy VI oraz aż sześciu zawodników z klasy V.

Dzięki temu zwycięstwu SP 1 Ostrów zagra w finale krajowym w Gdańsku, który odbędzie się od 13 do 16 czerwca. Ostrowianie będą rywalizować z 15-toma mistrzami województw.

Ostrow.naszemiasto.pl Dołącz do naszej społeczności na Facebooku!