GP Ostrowa w biegach. Najlepsi odebrali puchary [ZDJĘCIA]

Klub Sportowy Maraton, organizator Grand Prix Ostrowa Wielkopolskiego, podsumował zmagania, które miały miejsce w sezonie 2014.

W klasyfikacji generalnej kobiet (organizator nie wprowadził klasyfikacji wiekowych kobiet) pierwsza była Paulina Dudzińska reprezentująca klub Arkady Raszków, drugie miejsce zajęła Edyta Marciniak a Supermaratonu Kalisz, a trzecie jej klubowa koleżanka Izabela Wierzchowska.

W klasyfikacji generalnej mężczyzn zwyciężył kaliszanin Marcin Karasiński, który uzbierał 1893 punktów i wystąpił we wszystkich sześciu imprezach cyklu. Zawodnik Triathlonu był też najlepszy w kategorii M40. Drugie miejsce, z 1811 punktami wywalczył Marcin Witokowski z Krotoszyna (najlepszy zawodnik w kategorii M20). Na najniższym stopniu podium stanął Krzysztof Perz z Ostrowa (również M20, zdobył 1768).

W kategorii M20 był zawodnik z KSMaraton – Artur Widziński (czwarty w generalce), z kolei podium M40 uzupełnili Dariusz Bartkowiak (KS Maraton) i Zbyszek Matysik (Ice-Mat Team Ostrów).

Kategorię M30 wygrał Krzysztof Maciejewski (KS Krotosz, piąty w generalce), drugi był Adam Kurzeja (KS Maraton), a trzeci Tomasz Kupczyk (Supermaraton).

Klasyfikację M16 wygrał Damian Kluczyk. Uczeń ostrowskiego Zespołu Szkół Technicznych zajął w klasyfikacji generalnej 11 miejsce! I to pomimo absencji w jednym z biegów GP. Damian wyprzedził ucznia tej samej szkoły, krotoszanina Patryka Frąszczaka oraz Artura Sikorę, zawodnika ostrowskiej Stali.

W kategorii M50 zwyciężył Ryszard Płochocki z Nowych Skalmierzyc (Supermaraton), drugi był Jan Sroka (Ice-Mat Team), a trzeci Wojciech Kurzawski z Ostrowa.

Kategorię najstarszych biegaczy, M60, wygrał Henryk Rejza (KS Maraton), drugi był Wiesław Rzecpczyński z Raciborza, a trzeci Jan Urbaniak z Topoli-Osiedle.

W klasyfikacji drużynowej zwyciężyła pierwsza ekipa Maratonu (Artur Widziński, Adam Kurzeja, Dariusz Bartkowiak, Magdalena Giełda), która wyprzedziła drugi zespół Maratonu i Ice-Mat Team.