Jarocin Festiwal odbędzie się w dniach 13-15 lipca 2018. Bohaterem tegorocznego motywu na Festiwalu w Jarocinie będzie Johnny Rotten - wokalista Sex Pistols i Public Image Limited.

W latach 70-tych XX wieku swoją muzyką rzucił wyzwanie brytyjskiemu społeczeństwu, a jak się później okazało także globalnej kulturze, dając światu punk rocka. John ‘Johnny Rotten’ Lydon - legendarny wokalista i lider najpierw Sex Pistols, a od roku 1978 do dziś przede wszystkim Public Image Limited wystąpi w Jarocinie w specjalnej roli.

Festiwal w Jarocinie 2018 to 3 dni, 4 sceny, ponad 50 koncertów i wydarzeń. Znamy już datę i headlinera kultowego festiwalu.


Głównym wydarzeniem będzie oczywiście koncert Public Image Limited (PiL) z przekrojowym materiałem z 10 albumów grupy, ale to nie wszystko. Rottenowi i jego twórczości będzie poświęcony każdy festiwalowy element – od kina, przez wystawy i spotkania, aż po książki i wystrój miasta. Wszystko to ma przybliżyć i uhonorować sylwetkę Johna Lydona na festiwalu, który w latach 80-tych XX wieku dał rodowód polskiemu punk rockowi.

– To postać na miarę naszych czasów i jeden z ojców tego, co chwilę później zyskało niebywałą muzyczną moc właśnie w Jarocinie – punk rocka. To będzie niezwykłe spotkanie – zapowiada Michał Wiraszko, szef artystyczny Jarocin Festiwal.

Jarocin Festiwal 2018 - MIEJSCE


Festiwal już drugi rok z rzędu odbędzie się w przestrzeni miejskiej Jarocina. Na czterech scenach usytuowanych w centralnych punktach miasta wystąpi kilkudziesięciu artystów. Nie zabraknie też Rytmów Młodych – legendarnego konkursu dla debiutantów, w jury którego zasiądzie w tym roku m.in. Katarzyna Nosowska, laureatka Rytmów w roku 1992.

Gwiazdy festiwalu w Jarocinie. Kogo usłyszymy w 2018 r.?


Z rodzimych artystów – rolę Ambasadora JF’18 przyjmie Wojtek Mazolewski. Założyciel i lider zespołów Pink Freud oraz Wojtek Mazolewski Quintet. Jego muzyczna aktywność wywołała w Polsce boom na muzykę improwizowaną i przywróciła światu polski jazz w początkach XXI wieku. Jest jednym z najczęściej grających poza granicami naszego kraju artystą . Wystąpi w Jarocinie z energetycznym programem Punk Freud Army, ale nie tylko.

Okrzyknięty objawieniem polskiej sceny muzycznej, promuje swój najnowszy album "Mój dom”, który stał się bestsellerem jeszcze przed premierą. Kortez, artysta tajemniczy, tworzący intymną i emocjonalną muzykę wystąpi podczas Jarocin Festiwal tylko dla 250 osób w niezwykłej scenerii ruin gotyckiego kościoła. Wstęp na jego koncert tylko dla posiadaczy specjalnego karnetu „+Kortez”.

BILETY i KARNETY na Jarocin Festiwal


Karnety na Jarocin Festiwal 2018 w pierwszej puli kosztują 159 zł (za 3-dniowy karnet do 7 marca), 179 zł i 199 zł.

Sprzedaż biletów na poszczególne dni festiwalu uruchomiony zostanie na miesiąc przed festiwalem, po ogłoszeniu całego programu z podziałem na dni. Bilety 1-dniowe będą kosztowały wtedy 149 zł.

Dzieci i młodzież do lat 12 (urodzone po 31 grudnia 2005 r.) - wstęp bezpłatny. Podstawą weryfikacji wieku jest dowolny dokument tożsamości (np. legitymacja szkolna).

Jarocin Festiwal 2017 - Pierwszy dzień imprezy:


POLECAMY:

Czytaj także

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!