(© Barbara Olszewska)

Po 17 latach przerwy Kayah i Bregović znów ruszają razem w trasę. Zagrają w Warszawie, Krakowie, Gdyni, Poznaniu, Łodzi, Szczecinie oraz we Wrocławiu.

Przed nami niezwykła, sentymentalna, muzyczna podróż do świata bałkańskich rytmów oraz muzyki ludowej, biesiadnej i cygańskiej. Artyści ponownie zagrają w Polsce repertuar ze swojej kultowej płyty „Kayah i Bregović”, która ukazała się w kwietniu 1999 roku i bardzo szybko podbiła serca publiczności. Wkrótce potem cała Polska śpiewała już takie hity, jak: „Prawy do lewego”, „Śpij kochanie, śpij”, „To nie ptak”, „Nie ma, nie ma ciebie”, „Byłam różą” czy „100 lat młodej parze”.

Album sprzedał się w ponad milionowym nakładzie, otrzymując jednocześnie status diamentowej płyty oraz wiele nagród muzycznych, m.in. trzy Fryderyki i cztery Superjedynki. Krążek został też wydany w kilkunastu krajach Europy.

Co ciekawe, lata mijają, a przeboje z albumu „Kayah i Bregović” wciąż się nie starzeją. Dowodem na to jest ubiegłoroczny koncert Gorana Bregovića i jego Wedding and Funeral Band w Polsce, na którym gościnnie wystąpiła Kayah, a publiczność odśpiewała razem z artystami niemal wszystkie piosenki. To właśnie wtedy zrodził się pomysł, żeby duet ponownie ruszył z koncertami po Polsce.

– Kocham podróżować dzięki muzyce, nie tylko uchem po mapie przenosząc się do Cabo Verde z Cesarią Evorą, do Izraela z Idanem Raichelem, ale i na Bałkany razem z Bregovićem. Ta ostatnia współpraca przyniosła mi w życiu dużo dobrego i wiem, jak ważna była w życiu innych ludzi. To właśnie z szacunku dla fanów, dla ważnych chwil w ich życiu powiązanych z naszą wspólną płytą, zdecydowałam się na koncerty z Goranem. Zapalnikiem był nasz wspólny warszawski występ w zeszłym roku. To ogromna frajda poczuć się tak blisko z tyloma ludźmi. Wspaniała energia, wspaniała bałkańska podróż, ale i podróż w czasie dla nas wszystkich. Czeka nas ogromna dawka wzruszeń – komentuje Kayah.

Osiem koncertów
We wrześniu Kayah i Bregović zagrają osiem koncertów w siedmiu miastach Polski. Bilety na warszawskie występy od dawna są już wyprzedane.

Podczas trasy będzie można zakupić reedycję płyty „Kayah i Bregović”, zawierającą zarówno kultowy album znany sprzed 18 lat, jak również drugi krążek z remixami i przeróbkami, wybranymi podczas konkursu platformy 2track.pro. Z kolei 6 października premierę będzie miał solowy album Gorana Bregovića pt. „Three Letters From Sarajevo”. Do zobaczenia na koncertach.

Trasa Kayah i Bregović
14 września - Klub Wytwórnia, Łódź
15 września - Arena Gdynia
16 września - Azoty Arena, Szczecin
18 września - MTP Congress Center, Poznań
19 września - Hala Orbita, Wrocław
21 września - Hala Wisła, Kraków - wyprzedany
22 i 23 września - Progresja Music Zone, Warszawa -
bilety na obydwa koncerty zostały wyprzedane

Bilety do kupienia na:
Biletomat.pl, Eventim.pl, eBilet.pl oraz oraz w sieciach: Empik, Media Markt i Saturn.

Zobacz też:

Koncerty w Polsce

Komentarze (12)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Oświadczenie wydawcy Gazety Trybunalskiej (gość)

Oświadczenie wydawcy

Przepraszam Panią Aleksandrę Tyczyńską i Pana Marka Obszarnego, dziennikarzy "Dziennika Łódzkiego" za naruszenie ich dobrego imienia w artykułach zatytułowanych "Niemieckie łapy precz od Moniki Tery" oraz "Obszarny i Tyczyńska skarżą się swoim szefom za "niemieckie pieski".
Mariusz Baryła
_________________________

(Oświadczenie zamieszczono zgodnie z wyrokiem Sądu Okręgowego w Piotrkowie Trybunalskim z dnia 6.06.2017 r. Będzie utrzymywane na stronie "GT" do dnia 5 stycznia 2018 r.)

jan koza (gość)

Dziewięć nienawistnych wpisów. Czy ktoś powie mi dlaczego? Przeraża mnie wasza nienawiść. Przecież chodzi tylko o muzykę. Włączcie swoje zwoje mózgowe,ale obawiam się, że tam nic nie ma. Pustka.

Isban (gość)

Izraelska piosenkarka (wystarczy zobaczyc nos) szuka u braci w Polsce pieniedzy - zbanowałaś polskie Opole ! w karierze zaśpiewałas pare piosenek (kilka lat temu) a teraz tylko sylwestry pozostały w miastach gdzie rzadzi PO

BUL BANDERA (gość)

KAYACH TWOJE MIEJSCE TO OBORA NAJLEPSZA SCENA DLA CIEBIE WYJCU BEZTALENCIE SPIEWAC TRZEBA DLA ZWIERZAT CIOTO WSTRETNA..DO WORA.

Andre (gość)

Kayah wielokrotnie w różnych wywiadach mówiła , że Bregović z nią się poprzednio ni rozliczył i ją zwyczajnie oszukalł na kasę. Proszę, jak szybko mu wybaczyła!!!

ahtam (gość)

Kajah to żadna wokalistka dla mnie. W Izraelu nawet jej nie wyszło,dziwię się.jej syn z ojcem Holendrem zarabia wiecej niż ona.Sama to powiedziała kiedyś.