Kompleksowa pomoc dla pacjentów z implantami słuchowymi.

Materiał informacyjny Agvita

Wielkopolskie Centrum Surdologopedii dla Osób z Bilateralną Implantacją to nowy punkt na medycznej mapie Poznania. Placówka została otwarta 7 lutego na spotkaniu inaugurującym działalność ośrodka w Centrum Konferencyjnym Młyńska 12 w Poznaniu przez spółkę Agvita i jest jednym z trzech filarów, na których opiera się działalność firmy.

Oprócz centrum surdologopedii dla osób z jednostronną i bilateralną implantacją, Agvita to także gabinety specjalistyczne, z których korzystać mogą osoby poszukujące lekarzy, terapeutów i rehabilitantów różnych specjalności. W ośrodku działa również niepubliczna poradnia psychologiczno-pedagogiczna realizująca programy wczesnego wspomagania rozwoju dziecka. Zajęcia te są finansowane z budżetu miasta, więc dla rodziców całkowicie bezpłatne. Poradnia zajmuje się także wydawaniem opinii dla potrzeb instytucji edukacyjnych.

Na co mogą liczyć pacjenci, którzy zgłoszą się do Wielkopolskiego Centrum Surdologopedii prowadzonego przez Agvitę? - W pierwszej kolejności, na pewno na kompleksową diagnostykę laryngologiczną i audiologiczną - chorób nosa, gardła, zatok, migdałów i krtani oraz ucha – mówi doktor Agnieszka Konarczak, surdologopeda i właścicielka ośrodka. - Praca z pacjentem z wadami słuchu to szczególny obszar moich działań terapeutycznych, dydaktycznych i naukowych, które doprowadziły mnie do stworzenia projektu, w którym pacjent byłby obsłużony począwszy od pełnej diagnozy, poprzez leczenie, aż po rehabilitację.

W Wielkopolskim Centrum Surdologopedii oferta kompleksowego zakresu specjalistycznych badań drogi słuchowej możliwa jest dzięki aparaturze, którą ośrodek dysponuje oraz doskonałym warunkom akustycznym, w których przeprowadzane są badania audiologiczne. - Centrum postawiło na wysokiej jakości kliniczny sprzęt medyczny, dzięki któremu może zapewnić swoim pacjentom pełną diagnostykę laryngologiczną i audiologiczną - potwierdza Marcin Talar inż. kliniczny oraz product manager firmy Medicus z Wrocławia. Agvita została wyposażona w wysokiej klasy diagnostyczny UNIT laryngologiczny, a także w sprzęt audiologiczny do badania drogi słuchowej - tympanometr kliniczny, audiometr kliniczny, urządzenie do badań metodą otoemisji akustycznej, urządzenie ABR do badania potencjałów wywołanych z pnia mózgu.

Wielkopolskie Centrum Surdologopedii zostało bardzo pozytywnie przyjęte przez ekspertów, którzy od wielu lat pracują z osobami z różnymi dysfunkcjami słuchu. Oferta Centrum Agvity jest adresowana do pacjentów zaimplantowanych, zaaparatowanych oraz nie korzystających z protez słuchowych, ale będących w potrzebie audiologicznej.

- Projekt ośrodka AGVITA Laryngologia Wielkopolskie Centrum Surdologopedii dla osób z jednostronną i bilateralną implantacją, w skali od 1 do 10 oceniam na 10 – mówi profesor Witold Szyfter z Kliniki Laryngologii i Onkologii Laryngologicznej UMP. - Takie placówki, które będą wspomagały publiczną służbę zdrowia są bardzo mile widziane.

Opinię profesora laryngologii podziela dziekan Wydziału Studiów Edukacyjnych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. – To niezwykle wartościowa inicjatywa – mówi profesor Agnieszka Cybal-Michalska.

Działalność ośrodka doceniają także sami pacjenci i ich rodziny.

- U mojej córki został wykryty lekki niedosłuch spowodowany obecnością wirusa – opowiada pani Natalia, mama Zosi, która korzysta z usług rehabilitacyjnych ośrodka. – Córka rozpoczęła terapię u pani doktor Konarczak w Agvicie i w końcu przemówiła. Widać duże postępy, wydaje bardzo dużo dźwięków. Co prawda nie mówi jeszcze pełnymi zdaniami, ale potrafi zakomunikować pewne rzeczy. Cieszymy się z każdego jej słowa – nie kryje radości pani Natalia.

Dodatkowym atutem ośrodka jest dobre rozwiązanie logistyczne. Agvita mieści się w sąsiedztwie kliniki, która od 25 lat przeprowadza zabiegi wszczepiania implantów ślimakowych.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wideo
Wróć na wielkopolskie.naszemiasto.pl Nasze Miasto