KPR Ostrovia wygrała z faworyzowaną Miedzią Legnica

Szczypiorniści KPR Ostrovia sprawili sporą niespodziankę i wygrali u siebie z faworyzowaną Miedzią Legnica w zaległym spotkaniu 21. kolejki I ligi. Biało-czerwoni ponownie doprowadzili do wrzenia trybuny, a meczy wygrali w ostatnich minutach 25:24.

Ostrowianie meczu ligowego nie potrafili wygrać od czterech kolejek, przełamanie przyszło w momencie, w którym kibice najmniej liczyli na wygraną. Trzecia w tabeli legnicka Miedź przyjechała do Ostrowa po łatwe zwycięstwo wiedząc, że gospodarzom nie wiedzie się ostatnio zbyt dobrze, a do tego z konfrontacji kontuzja wyeliminowała Mateusza Jedwabnego. Goście srogo się zawiedli.

Ekipa, którą prowadzi Witold Rojek, a która ostatnio niebezpiecznie zbliżyła się do strefy spadkowej, na początku meczu miała ogromne problemy z zatrzymaniem Roberta Szuszkiewicza, który mecz rozpoczął trafiając pięciokrotnie. Dzięki jego skutecznym atakom przyjezdni szybko osiągnęli przewagę 8:6, a 5 minut przed przerwą Miedź wygrywała już różnicą czterech trafień. Biało-czerwoni nie zamierzali jednak składać broni i dość szybko doprowadzili do remisu 14:14. Pierwszej połowy jednak nie udało im się wygrać.

Gospodarze kapitalnie rozpoczęli drugą odsłonę meczu. Trafili 4 bramki z rzędu, świetnie grali też w obronie, dzięki czemu wyszli na prowadzenie. Tak było do 52 minuty, gdy to goście wyprzedzili naszych szczypiornistów, ale gra była bardzo wyrównana i do końca nie wiadomo było która drużyna zdobędzie dwa punkty.

O zwycięstwie zdecydowała lepsza postawa z linii siódmego metra w ostatnich sekundach pojedynku. Najpierw Maciej Adamczyk, bramkarz Ostrovii wygrał pojedynek z Tomaszem Kozłowskim, a na 27 sekund przed końcem starcia do siatki Miedzi trafił Paweł Dutkiewicz.

KPR Ostrovia Ostrów Wlkp. - Siódemka Miedź Legnica 25:24 (14:16)

Ostrovia: Adamczyk, Tarko - Tomczak 6/1, Dutkiewicz 6/1, Bielec 3, Kierzek 2, Galewski 2, Bałwas 2, Staniek 2, Klara 2, Jaruzel, Śliwiński, Czerwiński.
Miedź: Mazur, Matkowski - Szuszkiewicz 9, Czuwara 3, Kozłowski 3/1, Płaczek 3, Makowiejew 3, Nastaj 2, Piwko 1, Wita, Będzikowski, Skiba.