Trzy kolejne ostrowskie ulice przejdą w najbliższym czasie modernizację. Miejski Zarząd Dróg prowadzi przygotowania do rozpoczęcia inwestycji.

MZD w ostatnich dniach przekazał plac budowy wykonawcy kanalizacji deszczowej oraz nawierzchni jezdni na ulicy Cyprysowej (osiedle Pruślin). Inwestycja realizowana będzie w ramach Inicjatywy Lokalnej. Potrzebę wykonania tego zadania zgłosili mieszkańcy.
- Na długości 153 metrów wybudowana zostanie kanalizacja deszczowa. Następnie wykonany będzie 92-metrowy odcinek nawierzchni z kostki betonowej. Umożliwi to dojazd do posesji zamieszkujących tu rodzin. Do tej pory bywało tak, że przy opadach deszczu lub śniegu mieszkańcy ci zmuszeni byli pozostawiać pojazdy na sąsiednich ulicach. Stan ten bardzo utrudniał dotarcie do posesji służb ratunkowych – mówi Marcin Wieruchowski, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg.
Koszt pracy wyniesie 178 tys. zł.

Kolejną ulicą, na której w tym roku wybudowana zostanie kanalizacja deszczowa będzie Gajowa (osiedle Kamienice Stare). Tam również plac budowy przekazany został już wykonawcy tej inwestycji. Zadanie dotyczy części ulicy od rowu w kierunku Cichej. Wartość tych prac to 220 tys. zł. W pierwotnym projekcie budżetu miasta była jeszcze kwota 320 tys. zł na modernizację ulicy Gajowej, jednak po zmianach wprowadzonych przez radnych została zdjęta.

Niebawem prace kanalzacyjne ruszą też na ulicy Kasztanowej (osiedle Parcele Zacharzewskie). Będą kosztować blisko 60 tys. zł. Ulica ta posiada obecnie nawierzchnię gruntową z chodnikami po jednej stronie. W tegorocznym budżecie na jej modernizację zabezpieczono kwotę 630 tys. zł.Najlepsze filmy na Walentynki

Źródło: telemagazyn

Z regionu

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!