Zdjęcie ilustracyjne Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne (© archiwum)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Rewanżowy mecz Lecha Poznań z Haugesund transmitowany był w systemie pay-per-view, co znaczy, że kibice musieli zapłacić za oglądanie spotkania. Niestety, relacja napotkała poważne problemy techniczne, a niektórzy widzowie mimo uiszczenia opłaty, w ogóle nie dostali kodu umożliwiającego obejrzenie meczu.

Lech ostatecznie pokonał norweską drużynę 2:0. Ale nie wszystkim dane było przeżyć sportowe emocje na żywo.

- Około godziny 18 przelałem pieniądze, jednak w zamian nie przesłano mi kodu dostępu do transmisji. Nie mogłem tego dnia być na stadionie przy Bułgarskiej, więc liczyłem na to, że przynajmniej obejrzę mecz w czasie rzeczywistym w domu. Niestety, musiałem zadowolić się nadawaną z godzinnym opóźnieniem retransmisją na klubowej LECH.TV - mówi Sławomir, jeden z kibiców, którzy chcieli obejrzeć spotkanie Kolejorza z FK Haugesund.

Mecz transmitowany był przez telewizję WTK w systemie pay-per-view, w ramach którego za obejrzenie konkretnej treści pobierana jest jednorazowa opłata. W przypadku spotkania II rundy kwalifikacyjnej Ligi Europy w Poznaniu wynosiła ona 9,90 zł.

- Usługa PPV, którą zaoferowaliśmy we współpracy z firmą Jupiter Integration w wyniku przeciążenia serwerów, zwłaszcza w czasie trwania pierwszej połowy, była niedostępna. W związku z niniejszym każdy widz, który wykupił dostęp do transmisji otrzyma zwrot pełnej kwoty zakupu, tj. 9,90 zł brutto (lub wyższej, jeśli dokonał płatności kilkakrotnie) - poinformował Krzysztof Szydłowski, prezes zarządu WTK w opublikowanym w czwartek wieczorem oświadczeniu i zapewnił, że nadawca dołoży wszelkich starań, by podobne problemy nie występowały w przyszłości.

Zwroty opłat mają zostać dokonane na konta, z których płacono za dostęp do transmisji.

Info z Polski


Źródło: Głos Wielkopolski - Awaria transmisji meczu Lecha z FK Haugesund. WTK zwróci pieniądze

Zostaw e-mail, a my dostarczymy Ci najświeższych informacji


Sport

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!