Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Mistrzostwa Wielkopolski Taekwon-do w Kaliszu [ZDJĘCIA]

Andrzej Kurzyński
Mistrzostwa Wielkopolski Taekwon-do w Kaliszu
Mistrzostwa Wielkopolski Taekwon-do w Kaliszu Andrzej Kurzyński
W Kaliszu po raz czwarty odbyły się Mistrzostwa Wielkopolski Taekwon-do. Do rywalizacji przystąpiło 200 zawodniczek i zawodników w wieku od czterech do ponad 40 lat.

IV Mistrzostwa Wielkopolski Taekwon-do odbyły się na terenie Centralnego Ośrodka Szkolenia Służby Więziennej w Kaliszu. Podczas zawodów zmierzyli się zawodnicy z województw: wielkopolskiego, łódzkiego, dolnośląskiego i mazowieckiego, którzy przyjechali z Konina, Kalisza, Odolanowa, Ostrowa Wielkopolskiego, Kępna, Ostrzeszowa, Sieradza, Zduńskiej Woli, Milicza, Trzebnicy, Oborników Sląskich i Płońska.

Najmłodsi rywalizowali w tak zwanych walkach wysokim kijem. Dzieci ubrane w ochronne kaski walczyły przy pomocy pałek wykonanych z pianki. Wzięły także udział w teście szybkości. Starci musieli zaprezentować się walce sportowej oraz w układach formalnych.

Zawody po raz kolejny zorganizował Kazimierz Kurzawski, na co dzień trener kaliskiej grupy taekwon-do oraz sieradzkiej i zduńskowolskiej grupy taekwon-do, który już od 20 lat uprawie tę dyscyplinę.

Impreza odbyła się pod patronatem senator Andżeliki Możdżanowskiej i posła Józefa Rackiego. Mistrzostwa otworzył prezydent Kalisza Grzegorz Sapiński.

Taekwon-do to koreańska sztuka walki i samoobrony. Pierwotnie system został stworzony dla celów wojskowych, następnie został zaadaptowany do użytku cywilnego, jego twórcą jest gen. Choi Hong Hi. Swoje pierwotne korzenie Taekwon-do opiera na tradycyjnych koreańskich sztukach walki. Obrona i atak mogą być swobodnie prowadzone z ziemi i z powietrza, przy użyciu dłoni, pięści, łokci, kolan i stóp. Przeważają techniki nożne, których ilość i różnorodność nie ma odpowiedników w żadnym innym stylu czy sporcie walki. Walka ma dwa oblicza - realne i sportowe. Walka jest fizycznym zastosowaniem technik obrony i ataku. Poprzez walkę ćwiczący uczy się odczytywania intencji przeciwnika - tego realnego (np. na ulicy), bądź na sportowej macie.

Byłeś świadkiem interesującego wydarzenia? Napisz do nas: [email protected]

Wiadomości z Twojego miasta prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera!
Prześlij nam swój artykuł lub swoje zdjęcia. Nie masz konta? Zarejestruj się!
Masz firmę? Dodaj ją za darmo do Katalogu Firm.
Organizujesz imprezę? Poinformuj nas!

od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kalisz.naszemiasto.pl Nasze Miasto