Ostrovia Ostrów była lepsza, ale odpadła z Pucharu Polski z Cracovią [ZDJĘCIA]

ŁB
Ostrovia - Cracovia
Ostrovia - Cracovia Łukasz Bartczak
Piłkarze Ostrovii 1909 nie sprawili kolejnej niespodzianki w rozgrywkach tegorocznego pucharu Polski i przegrali na własnym boisku z zawodnikami Cracovii. Ostrowianie powinni jednak ten mecz wygrać i to wysoko. Na ich drodze dwukrotnie stanął pech, a także sędzia, który dosłownie odarł miejscowych z awansu do ćwierćfinału

To było znów wielkie święto futbolu w Ostrowie Wielkopolskim, tym razem jednak nie było euforii po końcowym gwizdku sędziego. Ze starcia dwóch biało-czerwonych ekip w 1/8 finału pucharu Polski zwycięsko wyszli piłkarze Cracovii, choć to gospodarze z Ostrowa powinni po raz drugi z rzędu cieszyć się z sensacyjnego awansu w krajowych rozgrywkach. Zawodnicy Ostrovii 1909 przegrali w dogrywce, ale w niektórych fragmentach pierwszej połowy i przez całą drugą część meczu byli zdecydowanie lepsi. Grali pewniej, łatwiej konstruowali akcje i groźniej strzelali.

W 71 minucie miejscowi zasłużenie wyrównali. Później gospodarze przypuścili taki szturm, że drużyna spod Wawelu mogła się tylko rozpaczliwie bronić! Miała przy tym nieprawdopodobne szczęście, gdyż najpierw po rzucie wolnym Michał Giecz główkował w słupek, a chwilę później Tomasz Kempiński odbił piłkę głową, a futbolówka uderzyła w poprzeczkę i wypadła za boisko.

W dogrywce Kempiński trafił do siatki ładnym strzałem z 17 metrów, jednak Jarosław Przybył z Kluczborka nie uznał gola, gdyż dopatrzył się faulu Błażeja Cyferta na Kapustce. Przewinienia ewidentnie nie było i po błędnej decyzji arbitra i dwóch sytuacjach, które skończyły się pechowo dla miejscowych wynik powinien brzmieć w tym momencie 4:1 dla Ostrovii! (dodatkowo w drugiej połowie sędzia nie odgwizdał faulu na Dariuszu Reyerze, który w polu karnym Cracovii uderzony został łokciem w szyję).

Obserwatorem tego meczu był dawny prezes PZPN Michał Listkiewicz, który w kuluarach trybuny głównej gratulował prezesowi naszego klubu świetnych zawodników i doskonałej postawy. Piłkarzom Ostrovii gratulował też m.in. ich były trener Marek Nowicki.

Ostrovia 1909 Ostrów Wlkp. - Cracovia 1:2 (0:1, 1:1, 1:2)
0:1 - Bartosz Kapustka 45+1'
1:1 - Damian Czech 71'
1:2 - Dariusz Zjawiński 98'

Ostrovia 1909: Karol Szymański - Damian Błaszczyk, Damian Czech, Dariusz Reyer, Kamil Krawczyk, Marek Szymanowski (111' Damian Izydorski), Konrad Rusek (106' Kamil Kucharski), Błażej Cyfert (107' Maciej Sipurzyński), Daniel Kaczmarek, Michał Giecz, Tomasz Kempiński.

Cracovia: Krystian Stępniowski - Bartosz Rymaniak, Mateusz Żytko, Paweł Jaroszyński, Krzysztof Nykiel, Sławomir Szeliga (98' Damian Dąbrowski), Adam Marciniak, Łukasz Zejdler (75' Boubacar Dialiba), Bartłomiej Dudzic (60' Dariusz Zjawiński), Przemysław Kita, Bartosz Kapustka.

Więcej o meczu w jutrzejszym "Głosie Wielkopolskim" i piątkowej "Ziemi Kaliskiej".