Ostrovia Ostrów przegrała pierwszy raz w tym sezonie

Ostrovia Ostrów przegrała w derbach Wielkopolski z poznańską Wartą 0:2. Gole dla gospodarzy zdobyli Krystian Łukaszyk i Adrian Owczarek

Starcie w derbach Wielkopolski nie stało na najwyższym poziomie. Górą z sobotniej potyczki wyszli gospodarze.

Gracze Warty zaatakowali jako pierwsi. W 6 minucie groźny strzał na rzut rożny sparował Jarosław Reyer. W 15 minucie rzut wolny wykonywał Błażej Cyfert, nie zaskoczył jednak golkipera miejscowych. Trzy minuty później z lewej strony uderzał Marek Szymanowski, tym razem skończyło się na rzucie rożnym. W 30 minucie Krystian Łukaszyk z łatwością znalazł się w polu karnym biało-czerwonych i wyprowadził Wartę na prowadzenie. W 33 minucie na ósmym metrze piłkę otrzymał Tomasz Kempiński, ale uderzył za lekko.

Po zmianie stron lekką przewagę posiadali ostrowianie. Trudno jednak się było doczekać akcje stwarzające poważne zagrożenie dla rywali. W Ostrovii 1909 niecelnie zza pola karnego uderzali Damian Michalski i Daniel Kaczmarek. W 83 minucie jednak drugą bramkę zdobyli gracze Warty i ostatecznie zwyciężyli 2:0.

Dodajmy, że w ostrowskim zespole zadebiutował na lewej pomocy Sebastian Sobczak. Władze klubu są natomiast na etapie poszukiwania bramkarza. Być może te sprawy uda się załatwić do końca weekendu.

Warta Poznań - Ostrovia 1909 2:0 (1 :0)