Ostrovia Ostrów: Remis jak porażka

Ostrovia Ostrów: Remis jak porażka. Piłkarze Ostrovii Ostrów zremisowali w Bytomiu z tamtejszą Polonią 1:1. Co prawda biało-czerwoni znów nie odniesli zwycięstwa, ale było blisko, bo podopieczni Marka Nowickiego prowadzili po pierwszej połowie 1:0.

Bramkarza gospodarzy pokonał już w 15 minucie Daniel Kaczmarek. 21-letni pomocnik, który w wyjściowej jedenastce pojawił się po dłuższej przerwie, dostał piłkę z lewej strony boiska i z narożnika pola karnego uderzył w kierunku dalszego słupka bramki strzeżonej przez Mateusza Mikę. Ostrowianie mogli podwyższyć, ale w 24 minucie piłka odbita od głowy Damiana Czecha trafiła w boczną siatkę, później Bartosz Pawłowski musiał dwukrotnie interweniować po mocnych strzałach gospodarzy.

Po zmianie stron to Polonia przeprowadzała groźniejsze akcje, i mimo iż ostrowianie mieli swoje szanse, to gospodarze strzelili gola. W 74 minucie Pawłowskiego pokonał Dawid Cempa, kilka minut później bramkarz Ostrovii uratował swój zespół przed stratą drugiej bramki.

– Do Bytomia jechaliśmy po zwycięstwo, zawodnicy byli bardzo zmotywowani, ale Polonia postawiła bardzo wysoko poprzeczkę. Szkoda niewykorzystanych sytuacji w końcówce meczu – podsumował Marek Nowicki. – Nie jesteśmy zadowoleni z remisu. Jeszcze kilka miesięcy temu remis w Bytomiu byłby dla nas sukcesem, teraz patrzymy na ten wynik inaczej.

Po spotkaniu z remisu nie był też zadowolony trener gospodarzy. Jego zespół jest coraz bliżej strefy spadkowej. Ostrovia zajmuje 14. miejsce.

W Bytomiu za żółte kartki pauzował Maciej Kowalski-Haberek, a z gry z powodu kontuzji nadal wyłączeni są Dmytro Rodin i Damian Michalski.

Polonia Bytom - Ostrovia 1909 Ostrów 1:1 (0:1)
Bramki:Daniel Kaczmarek (15.), 1:1 Dawid Cempa (74.)
Polonia: Mika - Banaś, Broniewicz, Ondras, Radkiewicz (46’ Walesa) - Mróz (49’ Cempa), Laskowski, Białkowski, Trznadel (71’ Krzemień) - Barcik, Lachowski
Ostrovia: Pawłowski - Krawczyk I, Reyer, Czech, Błaszczyk - Wrzesiński (77. Szymanowski I), Cyfert, Szepeta, Kaczmarek (62. Skrobacz), Gościniak - Stawiński (85. Kempiński)