Ostrovia Ostrów zremisowała z MKS-em Kalisz w derbach [ZDJĘCIA]

Gospodarze zanotowali fantastyczne otwarcie sobotnich derbów południowej Wielkopolski I ligi piłki ręcznej. Później to goście grali lepiej. Obie ekipy nie odpuszczały i, czasem bardzo ostro, starały się przerywać akcje rywali. Mecz zakończył się jednak podziałem punktów.

Gospodarze zanotowali fantastyczne otwarcie sobotnich derbów południowej Wielkopolski I ligi piłki ręcznej. Genialnie w bramce spisywał się wówczas Filip Tarko, który bronił wszystkie strzały kaliszan. Ostrovia po jego interwencjach i skutecznych atakach prowadziła 4:0. Później jednak goście szybko odrobili straty. MKS do walki poderwał Kamil Adamski i do przerwy prowadzili jedną bramką. W pierwszej części meczu było bardzo dużo ostrej gry, sędziowie raz po raz pokazywali żółte kartki, odsyłali też zawodników na ławki.

W drugiej połowie mecz był bardzo zacięty, żaden z zespołów nie chciał odpuścić. Gospodarze walczyli zaciekle, ale goście, wspierani dopingiem licznie przybyłej publiczności, też cieszyli się z kolejnych skutecznie zakończonych akcji.

W 55 minucie kaliszanie, po trafieniu Pawła Adamczaka, prowadzili 28:27, ale w kolejnej akcji Adamski nie zdobył bramki z karnego, później to Ostrovia szybko wyrównała. 30 sekund przed końcem biało-czerwoni, po kolejnej świetnej akcji Jakuba Tomczaka, prowadzili 30:29.

Do stanu 30:30 doprowadził Tomasz Wawrzyniak i obie ekipy musiały zadowolić się podziałem punktów.

Osobistą tragedię przeżywa gracz miejscowych - Konrad Krupa - który najprawdopodobniej doznał zerwania więzadeł krzyżowych, co oznaczać będzie dla niego dłuższy rozbrat z piłką ręczną.

KPR Ostrovia - MKS Kalisz 30:30 (16:17)

Ostrovia: Tarko, Adamczyk – Tomczak 11, Bielec 5, P.Dutkiewicz 4/2, Bałwas 4, Galewski 3/2, Staniek 2, Kierzek 1, Jedwabny 1, Jaruzel, Klara.
MKS: Jarosz, Trojański – Adamski 9/3, Sieg 6, Wawrzyniak 5, Adamczak 3, Krupa 3, Gomółka 2, Frankowski 1, Krzywda 1, Nowakowski, Salamon.