Ostrów: Darmowa siłownia w parku [ZDJĘCIA]

W Parku 3 Maja w Ostrowie, przy istniejącym już placu zabaw dla dzieci, otwarta została pierwsza w południowej Wielkopolsce siłownia na wolnym powietrzu. Ostrowianie mogą korzystać z niej bezpłatnie. W sumie parku zamontowanych zostało dwanaście urządzeń. Służą one do ćwiczeń całego ciała: nóg, ramion, brzucha i pleców. Podzielone są również na grupy służące do treningu siłowego, poprawiające koordynację i krążenie krwi

- To fantastyczny pomysł - mówi Marek Walczak, trener lekkoatletów Stali Ostrów. - Dzięki temu wiecej ludzi będzie aktywnie spędzać czas wolny, a to wyjdzie im tylko na zdrowie.

Siłownia kosztowała 37 tysięcy złotych i w całości została sfinansowana ze środków pochodzących z budżetu miasta.

- To pierwsza siłownia zewnętrzna w mieście, ale jeśli spodoba się mieszkańcom - a wierzę że tak będzie - to w planach mamy budowę kolejnych - mówi Jarosław Urbaniak, prezydent Ostrowa.

Ostrow.naszemiasto.pl Dołącz do naszej społeczności na Facebooku!

Komentarze (4)

avatar
avatar
mieszkanka (gość)

Bardzo dobry pomysł, boję się tylko czy ten piękny i pożyteczny sprzęt przeżyje zderzenie z chuliganami. Zauważyłam,że park nabiera ładnego wyglądu, drogi w parku są utwardzane, krzaki zostały "prześwietlone", tylko uszanować sprzęt i docenić wydatek na cele rekreacyjne w naszym mnieści. Patrole policji muszą byc koniecznie wzmożone w parku.

Wybierz kategorię