Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Ostrów: Gala z okazji 50-lecia istnienia piłki ręcznej w Ostrovii [ZDJĘCIA]

ŁB
W Ostrowskim Centrum Kultury świętowano 50-lecie istnienia piłki ręcznej w Ostrovii Ostrów Wielkopolski. To był wyjątkowy wieczór. Było mnóstwo wspomnień, opowieści, występów, a także nagród dla tych, którzy w tym półwieczu byli związani z biało-czerwonymi pasiakami.

Przez 50 lat przez Ostrovię przewinęło się wielu znakomitych zawodników, trenerów i działaczy. Wielu z nich zjawiło się w sali OCK-u by wspólnie świętować półwiecze szczypiorniaka w grodzie nad Ołobokiem. Byli też przedstawiciele krajowego i wielkopolskiego związku piłki ręcznej, parlamentarzyści, władze miasta i powiatu.

Gospodarzem uroczystości był Zbigniew Domagała, stojący na czele Komitetu Organizacyjnego obchodów 50-lecia Piłki Ręcznej "7" w Ostrovii.

- Ten jubileusz to podziękowania za 50 lat pracy i rozsławianie naszej Ostrovii w całym kraju i na świecie. Cieszę się, że na 50-lecie zjechało tak wielu ludzi związanych z biało-czerwonymi barwami: trenerzy, działacze, obecni i byli zawodnicy mogli powspominać minione czasy i porozmawiać też o tym, co w Ostrovii dzieje się obecnie - mówił Zbigniew Domagała.

Z okazji jubileuszu ukazała się książka "Szczypiorniak w biało-czerwonych pasiakach". Publikacja zawiera ponad 200 stron z historycznymi ciekawostkami okraszona zdjęciami. Książkę napisał dziennikarz Piotr Młoczyński, który podczas gali barwnie opowiadał o historii Ostrovii. Wśród licznych opowieści były też ciekawostki związane z byłymi i obecnymi zawodnikami i trenerami. Wydany został również okolicznościowy szalik, kubek oraz odznaka.

Przypomnijmy, że sekcja piłki ręcznej w KKS Ostrovia powstała w 1965 roku i w dużej mierze jest to zasługa Jerzego Młoczyńskiego i Kazimierza Marchewki. Wśród najbardziej znanych szczypiornistów wywodzących się z grodu nad Ołobokiem wymienić należy reprezentantów Polski: Krzysztofa i Marcina Lijewskich, Bartłomieja Jaszkę, Bartłomieja Tomczaka, Kazimierza Frąszczaka, Zdzisława Antczaka, Leszka Glinkowskiego, Andrzeja Marciniaka, Piotra Marczaka oraz Andrzeja Młoczyńskiego. Z orzełkiem na piersi występowała również Dorota Marchewka-Rosińska. Młodsze pokolenie kibiców może nie wiedzieć, że w latach 1972-1981 w Ostrovii funkcjonowała żeńska drużyna. Jej trenerem był Kazimierz Marchewka, dziadek wywodzącego się z Ostrowa Tomasza Rosińskiego.

od 12 lat
Wideo

Wybory samorządowe 2024 - II tura

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na ostrow.naszemiasto.pl Nasze Miasto