W Zespole Szkół Budowlano - Energetycznych w Ostrowie Wielkopolskim odbyło się spotkanie z prof. dr. hab. Włodzimierzem Dolatowskim, długoletnim kierownikiem Katedry Wzornictwa Przemysłowego Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. W ten sposób zainaugurowano cykl spotkań i wykładów w ramach obchodów zbliżającego się Święta Patrona ZSB-E Ernesta Malinowskiego.

W zajęciach ze znanym designerem, absolwentem ostrowskiej placówki, wzięła udział młodzież kształcąca się w zawodzie technik budownictwa i technik architektury krajobrazu. Profesor jest m.in. autorem projektu wyposażenia urbanistycznego Koszalina, wyposażenia placów zabaw dla sieci restauracji ,,Mc Donald’s.” Ma w swoim dorobku zawodowym współpracę z wieloma firmami. Opracował także projekt tramwaju niskopodłogowego dla zakładów ,,PESA” Bydgoszcz.

Znaczną część swojego wykładu poświęcił historii wzornictwa przemysłowego i projektowania designerskiego. Przedstawił etapy projektowania designu - od pomysłu przez określenie funkcji, konstrukcji, materiału, technologii przy uwzględnieniu aspektów estetycznych i ekonomicznych - do prototypu wyrobu. W trakcie spotkania prof. Dolatowski podkreślał znaczenie inspiracji w projektowaniu.
- Inspiracje projektu nie mogą być pracami obcych autorów. Silni jesteśmy wtedy, kiedy projektujemy sami – mówił, zaznaczając, że ważne jest także adresowanie swoich produktów do odbiorców z całego świata. Potwierdzał to licznymi zdjęciami ze swoich podróży z różnych zakątków naszego globu.

Z regionu

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!