Wiadomo jak będzie wyglądał przyszłoroczny kalendarz miejski dedykowany 100. rocznicy odzyskania niepodległości, Republiki Ostrowskiej oraz Powstania Wielkopolskiego.

W projekcie przyszłorocznego kalendarza wykorzystano pocztówkę pochodzącą z lat 1919-1920 ze zbiorów Muzeum Miasta Ostrowa Wielkopolskiego. Została ona wydana przez Izydora Themala, właściciela największej wytwórni pocztówek w Poznaniu na początku XX wieku. Negatyw pochodzi z czasów zaborów, a po odzyskaniu niepodległości wydawca spolonizował starą kartkę nadrukowując obramowanie z godłami Polski i Litwy, flagę z białym orłem oraz napis Polskie Pozdrowienia.

To, co najbardziej interesuje mieszkańców to fakt, że wydawnictwo będzie dystrybuowane podczas miejskich wydarzeń w grudniu. Jeszcze w tym roku będzie więc szansa otrzymania takiego unikalnego kalendarza.

Urząd miasta

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!