Ostrowskie lodowisko zostanie oficjalnie oddane do użytku 5 grudnia. Dzień później, w Mikołajki mieszkańcy będą już mogli z niego korzystać.

Obiekt powstaje kosztem 3,3 miliona złotych w Parku 600-lecia. Tafla o powierzchni 900 metrów kwadratowych wykorzystywana będzie w okresie niskich temperatur a wiosną i latem lodowisko zamieni się w rolkowisko, co pozwoli na jego wykorzystywanie przez cały rok. Obiekt będzie wyposażony w nagłośnienie i monitorowany, a wokół tafli zamontowane zostaną rozkładane trybuny. Ściany hali, wykonane z powłoki namiotowej odpornej na ogień, będą mogły zostać podciągane do wysokości 3 metrów. Będzie tu także suszarka na 48 par butów, do tego regały na blisko 300 łyżew, a także stanowisko do ich ostrzenia. Obecnie na placu budowy trwają już końcowe prace.

Z regionu

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!