(© mat. pras. Solopan)

Film „Patti Cake$” podbił serca publiczności na festiwalach w Sundance i Cannes. Debiut Geremy’ego Jaspera od 20 października na ekranach polskich kin. [patronat NaM]

To był bez wątpienia niekwestionowany hit tegorocznych festiwali w Sundance i Cannes. Film Geremy’ego Jaspera zaczyna się od mocnych hiphopowych beatów i do końca wzrusza wspaniałą rolą Danielle Macdonald w roli Patricii Dombrowski, czyli tytułowej Patti Cake$.

W świecie hip-hopu
To fascynującą opowieść o pasji, która odmienia życie. Główna bohaterka filmu (Patricia Dombrowski, Patti Cake$, Killa P.) mieszka w pozbawionym perspektyw stanie New Jersey i marzy o wielkiej karierze w świecie hip-hopu. „Mam 23 lata i gó**o zrobiłam w tym życiu” - wyznaje swojemu przyjacielowi. Na co dzień pracuje w Tawernie Lou i stara się uniezależnić od jej kochającej, ale zgorzkniałej i wiecznie podpitej matki, Barb (znakomita Bridget Everett, znana z „Mamuśki mają wychodne”), która żyje przeszłością i swoimi kompleksami.

Walka o marzenia
Patricia ma mnóstwo problemów, ale też talent do rapowania i świetnie się w tym sprawdza. Pewnego dnia podejmuje decyzję, żeby zgłosić się do konkursu muzycznego. Tam poznaje intrygującego i bardzo utalentowanego muzyka. Dziewczyna postanawia założyć zespół, złożony z przyjaciół oraz własnej babci, obdarzonej bardzo oryginalnym głosem. Tak Patti rozpocznie swoją walkę o marzenia. Czy odniesie sukces?
Jak można się domyślić, widzom nie zabraknie wzruszeń i dobrej zabawy. Warto dodać, że reżyser jest również autorem utworów do swojego debiutanckiego filmu. Polska premiera 20 października. Polecamy.

„Patti Cake$”
Reżyseria: Geremy Jasper
Gatunek: dramat
Produkcja: USA

Zobacz zwiastun:


Obsada: Danielle Macdonald, Bridget Everett, Siddharth Dhananjay, Mamoudou Athie

Filmy

Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!