Po mało ciekawym meczu KKS Kalisz pokonał 2:0 Centrę Ostrów [FOTO]

Mariusz Kurzajczyk
KKS Kalisz - Centra 1946 Ostrów 2:0
KKS Kalisz - Centra 1946 Ostrów 2:0 Karina Zachara
W derbach okręgu kaliskiego KKS Kalisz był lepszy od Centry. Szkoda, że gospodarzom para skończyła się po 20 minutach, a goście zaczęli walczyć o punkty, gdy już było na to za późno

KKS Kalisz prowadził 2:0 już po kwadransie gry. W 6 minucie Robert Tunkiewicz pognał lewą stroną boiska i nic sobie nie robiąc z asysty ostrowskich obrońców wbił piłkę do siatki obok Szymona Maja. W 10 minucie mogło być 2:0, ale bramkarz Centry świetnie poradził sobie z uderzeniem Tomasza Kowalskiego z 14 m.

Pięć minut potem rywali ośmieszył Łukasz Żegleń, który przedarł się prawą stroną i - gdy wszyscy czekali na dośrodkowanie - umieścił piłkę w szczelinie między słupkiem, a nogą bramkarza. Warto dodać, że to jego szósty gol w piątym kolejnym meczu (licząc Puchar Polski).

W 21 minucie do idealnie zagranej piłki szczupakiem rzucił się Żegleń, ale trafił w słupek. Minutę potem po raz pierwszy celnie, choć niegroźnie strzelali goście, ale Oskar Pogorzelec z łatwością złapał piłkę.

Później bardzo długo miejscowi udawali, że atakują, a goście nawet nie udawali, że zależy im na zdobyciu choćby punktu. Dopiero rezerwowi ubarwili nieco grę. W 65 minucie Maj wyprzedził o centymetry Roberta Jankowskiego, który się potknął, a piłka trafiła pod nogi Błażeja Ciesielskiego, który strzelił na wiwat. Minutę potem jego wyczyn powtórzył Stayko Stoyczev.

Potem przez 20 minut znów nic się nie działo. W 84 minucie Jankowski zdobył gola, ale był spalony. Minęła minuta i Ciesielski znów miał wymarzoną okazję, ale nieczysto trafił w piłkę, która wyszła na aut bramkowy. A goście? Lepiej nic o nich nie pisać. W doliczonym czasie gry trudno odrobić dwubramkową stratę.