W derbach okręgu kaliskiego KKS Kalisz był lepszy od Centry. Szkoda, że gospodarzom para skończyła się po 20 minutach, a goście zaczęli walczyć o punkty, gdy już było na to za późno

KKS Kalisz prowadził 2:0 już po kwadransie gry. W 6 minucie Robert Tunkiewicz pognał lewą stroną boiska i nic sobie nie robiąc z asysty ostrowskich obrońców wbił piłkę do siatki obok Szymona Maja. W 10 minucie mogło być 2:0, ale bramkarz Centry świetnie poradził sobie z uderzeniem Tomasza Kowalskiego z 14 m.

Pięć minut potem rywali ośmieszył Łukasz Żegleń, który przedarł się prawą stroną i - gdy wszyscy czekali na dośrodkowanie - umieścił piłkę w szczelinie między słupkiem, a nogą bramkarza. Warto dodać, że to jego szósty gol w piątym kolejnym meczu (licząc Puchar Polski).

W 21 minucie do idealnie zagranej piłki szczupakiem rzucił się Żegleń, ale trafił w słupek. Minutę potem po raz pierwszy celnie, choć niegroźnie strzelali goście, ale Oskar Pogorzelec z łatwością złapał piłkę.

Później bardzo długo miejscowi udawali, że atakują, a goście nawet nie udawali, że zależy im na zdobyciu choćby punktu. Dopiero rezerwowi ubarwili nieco grę. W 65 minucie Maj wyprzedził o centymetry Roberta Jankowskiego, który się potknął, a piłka trafiła pod nogi Błażeja Ciesielskiego, który strzelił na wiwat. Minutę potem jego wyczyn powtórzył Stayko Stoyczev.

Potem przez 20 minut znów nic się nie działo. W 84 minucie Jankowski zdobył gola, ale był spalony. Minęła minuta i Ciesielski znów miał wymarzoną okazję, ale nieczysto trafił w piłkę, która wyszła na aut bramkowy. A goście? Lepiej nic o nich nie pisać. W doliczonym czasie gry trudno odrobić dwubramkową stratę.

KKS Kalisz – Centra Ostrów Wielkopolski
1:0 Robert Tunkiewicz 6, 2:0 Łukasz Żegleń 15.
KKS Kalisz: Oskar Pogorzelec – Dominik Domagalski, Mateusz Gawlik, Marcin Lis, Łukasz Grabowski, Michał Grzesiek (59. Błażej Ciesielski), Tomasz Kowalski (59. Błażej Ciesielski), Tomasz Owczarek (73. Jakub Budrowski), Konrad Chojnacki, Robert Tunkiewicz, Łukasz Żegleń (63. Rafał Jankowski)
Centra Ostrów Wielkopolski: Szymon Maj – Miłosz Nowicki, Michał Sztok (89. Tomasz Mierzyński), Tomasz Adamiak, Szymon Kucharski (88. Kacper Hoffgunst), Michał Kucharski, Marcin Wandzel, Tomasz Graczyk (46. Piotr Przezak), Patryk Sikora, Marcin Kucharski, Damian Izydorski (78. Dawid Kuczyński)

Sport

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!