Powiat ostrowski: 24.Cross Fiedlera w Raszkowie [ZDJĘCIA]

W miniony czwartek w podostrowskim Raszkowie odbyły się tradycyjne zawody w biegach dzieci i młodzieży Cross Fiedlera.

Podczas 24. edycji, mimo bardzo wietrznej pogody, na boisku szkoły podstawowej i gimnazjum im. A. Fiedlera zjawiło się kilkuset uczestników z całej południowej Wielkopolski. W zawodach wzięli udział nie tylko uczniowie i gimnazjaliści, ale również przedszkolaki z placówek w gminie Raszków.

W klasyfikacji drużynowej najmłodszych zawodników zwyciężył zespół z Żerkowa, który zgromadził 645 pkt, na drugim miejscu uplasowała się drużyna gospodarzy gromadząc zaledwie punkt mniej, na najniższym stopniu podium stanęli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Jarocinie, którzy uzbierali 606 pkt. W klasyfikacji drużynowej gimnazjów wygrali gospodarze gromadząc 422 pkt, drugie miejsce zajęli gimnazjaliści z Żerkowa z dorobkiem 405 pkt, a trzecie uczniowie jarocińskiej "piątki", którzy zdobyli 405 pkt.

Bieg w kategorii "open" kobiet wygrała Domnika Brajer, drugie miejsce zajęła Anna Matyba, a tuż za nią przybiegła Anna Lis. Wśród mężczyzn najlepszy był Dawid Jagła, na drugim miejscu uplasował się Patryk Bzowy, a na najniższym stopniu podium stanął Mikołaj Dutkowski.