Dziś około godziny 16:00 na skrzyżowaniu ulic Koźmińskiej i Wałowej w Raszkowie doszło do groźnie wyglądającego wypadku, w którym ranne zostały dwie osoby

Wypadek spowodował kierowca volkswagena transportera, który wyjeżdżając z podporządkowanej ulicy Koźmińskiej nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu jadącemu w kierunku Dobrzycy osobowemu fiatowi. Auto uderzyło z impetem w bok busa i niemal zjechało z jezdni.

Kierowca volkswagena tłumaczył, że nie widział zbyt dobrze nadjeżdżającego fiata, bowiem lustro drogowe, które stoi naprzeciwko wyjazdu z ulicy Koźmińskiej niezbyt dokładnie pokazywało mu jak daleko od skrzyżowania znajduje się osobówka.

Kierowca, który spowodował wypadek został ukarany mandatem karnym, ale to zdarzenie sprowokowało pytania o zasadność ustawiania luster drogowych, które często oszukują użytkowników dróg. Policjanci tłumaczą, że jest to jak na razie najlepszy sposób na poruszanie się po skrzyżowaniu, w którym jeden z wjazdów na drogę z pierwszeństwem przejazdu jest zasłonięty przez budynek, ogrodzenie bądź drzewa.

Niestety, jak do tej pory na skrzyżowaniu, na którym doszło do wypadku, przecięcie ulicy Wałowej często jest kwestią szczęścia.

Więcej na tematu tego wypadku w piątkowym wydaniu "Ziemi Kaliskiej".

Ostrow.naszemiasto.pl Dołącz do naszej społeczności na Facebooku!

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!