Pożar w Jankowie Przygodzkim: Potężny pożar wybuchł w Jankowie Przygodzkim w powiecie ostrowskim. W tej chwili ciągle jeszcze płonie kilka budynków mieszkalnych. 3 osoby zginęły. Do szpitala trafiło 10 osób, w tym dwoje dzieci. Ranna po wybuchu kobieta znajduje się na oddziale intensywnej terapii w ostrowskim szpitalu, jej stan jest bardzo poważny

Pożar w Jankowie Przygodzkim

Służby otrzymały informację o wybuchu gazu przed godz. 14:00. Na miejsce skierowano kilkanaście zastępów straży pożarnej z całego powiatu. Natychmiast wysłane zostały też patrole policyjne i pracownicy pogotowia gazowego.

ZOBACZ TEŻ: Na miejscu tragedii jest premier Donald Tusk

Gaz wybuchł ul. Ostrowskiej w Jankowie Przygodzkim. Od razu płomienie zajęły kilka budynków. W tej chwili płonie 10 budynków.

- Nieoficjalny bilans na chwilę obecną to 3 ofiary śmiertelne, 10 osób rannych, w tym dwoje dzieci - podaje rzecznik straży pożarnej.

Ranna po wybuchu kobieta znajduje się na oddziale intensywnej terapii w ostrowskim szpitalu, jej stan jest bardzo poważny.

Policja ewakuowała kilkadziesiąt osób.

ZOBACZ TEŻ: Tragedia w Jankowie Przygodzkim. Pomoc dla poszkodowanych [ZDJĘCIA]

Służby ratunkowe szukają dwóch zaginionych osób.

W najbliższej okolicy stoją 23 budynki, ale zdaniem strażaków większość z nich jest bezpieczna. Strażacy zabezpieczyli teren, dopływ gazu został odcięty.

- Faza w jakiej jest pożar nie pozwalają na rozpoczęcie regularnej próby gaszenia pożaru - mówi jeden ze strażaków.
∨ Czytaj dalej

Dołącz do naszej społeczności na Facebooku! Pożar w Jankowie PrzygodzkimKalisz.naszemiasto.pl Dołącz do naszej społeczności na Facebooku!

Komentarze (25)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez POLSKAPRESSE Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

leszek pośpiech (gość)

był wybuch gazu jak wyjebał to na raz 6 domów gaz wyjebał...?

jatoja (gość)

Fakty z Twojego Miasta. Zdecyduj, dokąd pojedziemy

Czytaj więcej na http://www.rmf24.pl/tylko-w-rmf24/fakty-z-twojego-miasta/news-fakty-z-twojego-miasta-zdecyduj-dokad-pojedziemy,nId,1057504?utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox
zagłosujcie na Szamotuły tylko dzis do 12.00

... (gość)

A BHP to chyba nikomu nie potrzebne Biuro Hamowania Pracy - tak ?
Bo BHP nie przynosi zysków, bo nie jest to stanowisko produkcyjne - to teraz przeliczcie sobie wszyscy przedsiębiorcy ile mniej strat mogło by być (w tym niemierzalne życie ludzkie) i zastanówcie się czy jednak ten SPECJALISTA BHP jest wam do czegoś potrzebny - nie taki który biega od firmy do firmy, żeby trzepać kasę ale taki, który zainteresuję się bardziej pracami i będzie tam gdzie powinien być...

AND (gość)

TAKIE INSTALACJE POWINNY PRZEBIEGAC Z DALA OD TERENOW MIESZKALNYCH,,CIEKAWE JAK SZYBKO PANSTWO ODBUDUJE WIES ,,CHOC SAM NIE CHCIALBYM MIESZKAC NA TAKIEJ BOMBIE

Tom (gość)

Wspolczucia z Niemiec !
Rodzina mojej dziewczyny mieszka w Sremie ..
Tragedia !!!

tylko pytam (gość)

Zastanawia mnie jedno - dlaczego budynki były w tak bliskiej odleglości od rurociągu,że topiły się? Odwracając pytanie czy rurociąg nie został położony zbyt blisko zabudowań - czy to wszystko jest zgodne z przepisami czy na zasadzie - jakoś to będzie?

Lollo (gość) (claudia)

Ekspert się znalazł, brak słów...|
Wodę, kanalizę, prąd, Internet, telefon i kablówkę też mogli odłączyć na ileś miesięcy!
Zastanów się zanim coś napiszesz!

claudia (gość)

wlasnie tez mnie to zastanawia, wszystko rozkopane w pizdu za przzeproszeniem.. ale gaz wypuszczony.. na takie prace budowlane odlacza sie gaz

A7x (gość)

Szkoda operatora koparki- całą winę zwalą na tego człowieka.
Znając życie mieli takie "dokładne" mapki, bo nie wierzę, że człowiek, który przekopał tyle km i wykonywał takie skomplikowane wykopy, jak w Ostrowie przy ulicy Kamiennej(przecisk pod jezdnią, skrzyżowania rur) i dał radę, a tutaj nagle naruszył rurę.

xxx (gość)

masakra... az strach pomyslec o tym co przezywaja najblizsi :( co w tym naszym wojewodztwie sie dzieje to porazka :/

przemek (gość)

pracowałem tam znałem tych ludzi bardzo byli przeciwni budowie następnej nitki gazu