Prokuratura w Ostrowie: Dwaj mężczyźni znieważyli policjantów Prokuratura w Ostrowie: Dwaj mężczyźni znieważyli policjantów

Prokuratura w Ostrowie: Dwaj mężczyźni znieważyli policjantów (© Andrzej Kurzyński)

Prokuratura Rejonowa w Ostrowie Wielkopolskim skierowała do sądu wniosek o skazanie 34-letniego mieszkańca Krotoszyna i 23-letniego mieszkańca powiatu ostrowskiego, których oskarża o znieważenie i naruszenie nietykalności osobistej funkcjonariuszy ostrowskiej komendy.

Śledczy ustalili, że 26 lutego bieżącego roku podczas podjętej wobec oskarżonych przez funkcjonariuszy ostrowskiej policji interwencji, mężczyźni popychali i szarpali wykonujących czynności służbowe funkcjonariuszy. Znieważyli ich również przy użyciu słów uważanych powszechnie za obraźliwe. Jeden z nich dokonał ponadto zarysowania powłoki lakierniczej radiowozu policyjnego powodując szkodę w wysokości 600 złotych.

- Przesłuchani w charakterze podejrzanych przyznali się przed prokuratorem do zarzucanych im czynów i złożyli wyjaśnienia, które pokryły się z pozostałym zgromadzonym w sprawie materiałem dowodowym - mówi Maciej Meler, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim.

Zgodnie z zaakceptowanym przez prokuratora wnioskiem o dobrowolne poddanie się karze 34-latek ma zapłacić grzywnę w wysokości 3000 złotych oraz ponieść koszty postępowania, a drugi z oskarżonych ma zostać ukarany grzywną w wysokości 1000 złotych, ponieść koszty procesu oraz zapłacić nawiązkę w wysokości 600 złotych.

Byłeś świadkiem interesującego wydarzenia? Napisz do nas: kalisz@naszemiasto.pl

Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!