Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Czeka nas kilka ciekawych wydarzeń kulturalnych. W Ostrowie wystąpią m.in. Andrzej Seweryn, Titanium, Bluesferajna, The Axe i Pewex. W naszym mieście odbędą się też spotkania z Jackiem Frąsiem i Romanem Pankiewiczem. Zapraszamy

koncert Fanaberia Art Club zaprasza na koncert zespołu Titanium. Kapela, która powstała w grodzie nad Ołobokiem już po raz kolejny da koncert w pubie.Tym razem w Fanaberii zagrają z nimi Rockoteka i Bogna Kowalska. Haevy metalowego bandu ostrowskim miłośnikom ostrych, ciężkich brzmień nie trzeba przedstawiać. Równie dobrze znana jest songwriterka o delikatnej barwie głosu. Początek w piątek, 26 kwietnia, o godzinie 20:00. Pierwszych 200 osób będzie mogło wejść do klubu za darmo.

Ostrów: Andrzej Seweryn w monodramie "Wokół Szekspira" w Ostrowskim Centrum Kultury

spotkanie W najbliższy piątek, 26 kwietnia, o godzinie 17:00 w czytelni Biblioteki Publicznej im Rowińskiego rozpocznie się spotkanie z Romanem Pankiewiczem. Krakowianin – autor książki „Islandia: Trzeci żywioł” przez ponad 10 lat przebywał poza granicami naszego kraju, gdzie pracował zawodowo, a jednocześnie poznawał kulturę, zwyczaje, architekturę i przyrodę różnych państw. przywiózł ze sobą niezapomniane wspomnienia i fotografie, na których uwieczniał interesujące go obiekty i zjawiska przyrodnicze. Spotkanie odbędzie się w ramach „Ostrowskich Spotkań z Przyrodą”.

Ostrów: Temple Of Silence VI w Forum Synagoga

koncert Fanaberia Art Club zaprasza na koncert duetu Bluesferajna. Rozpocznie się on w sobotę, 27 kwietnia, o godzinie 21:00 . Kaliska grupa jest doskonale znana ostrowskiej publiczności, w ubiegłym roku muzycy wystąpili bowiem podczas Jimiway Blues Festival w Ostrowskim Centrum Kultury. Kapela gra piosenki oparte na schematach bluesowych i rockandrollowych. Wstęp jest darmowy.

seans Klub Filmowy ,,Na Wolności” zaprasza na film „Za wzgórzami”. Seans odbędzie się w poniedziałek, 29 kwietnia, o godzinie 19:00. Inspiracją dla scenariusza międzynarodowego dramatu w reżyserii Cristiana Mungiu’a były oparte na faktach książki dziennikarki BBC World w Bukareszcie, Tatiany Niculescu Bran. Jest to historia młodej zakonnicy, która zmarła na skutek egzorcyzmów, jakim została poddana przez wiejskiego księdza i cztery zakonnice. W rolach głównych zobaczymy Cosminę Stratanę, Cristinę Flutur i Valeriu Andriuţă’ę. Bilety w cenie 10 zł.

koncert Piwiarnia u Bossmana zaprasza na koncert promocyjny płyty „Siekierezada” zespołu The Axe. Oleśniacka kapela prezentuje nurt death punka, czyli miłośnicy mocnych, ostrych brzmień nie powinni się nudzić. Jako support zagrają dolnośląscy muzycy z formacji Pewex. Początek w piątek, 26 kwietnia, o godzinie 20:00.

impreza Cafe Piano zaprasza na Rap Reggae Night. Za konsolami zasiądą RastekMisiaMan, Ysiu i Czapa. Początek w piątek, 26 kwietnia, o godzinie 21:00. Wstęp 8 zł, od 17 lat.

warsztaty W Galerii PiK można już podziwiać wystawę „Komiksy” Jacka Frąsia. Pochodzący z Sieradza w swojej twórczości artystycznej próbował różnych technik i zajęć, był m.in. plastykiem, i scenarzystą komiksowym ilustratorem, grafikiem, malarzem, twórcą filmów i... perkusistą. Grał m.in. w takich zespołach jak Dick4Dick czy Cool Kids Of Death. Od piątku, 25 kwietnia, autor będzie prowadził w Ostrowskim Centrum Kultury warsztaty komiksowe dla chętnych. Będzie można m.in. stworzyć własnego bohatera, kadrować rysunki, dowiedzieć się jak zmusić rękę do dokładnego rysowania czy poznać jak łączyć tradycyjne rysowanie z technikami cyfrowymi. Udział w zajęciach jest bezpłatny, a zapisać się można w kasie OCK. Początek o godzinie 14:00, należy ze sobą przynieść materiały:: ołówki, cienkopisy, temperówki, gumki, linijki, itp.

koncert Fanaberia Art Club zaprasza na „Majówkę z Osterdam Records”. Koncert z tej okazji rozpocznie się we wtorek, 30 kwietnia, o godzinie 21:00. Wspólnie na scenie wystąpią Eleminictromal, Loverbob!, Model 68 i Spik3S. Organizatorzy nie wykluczają tego, że w klubie mogą pojawić się inni artyści, którzy w przyjacielskiej atmosferze postarają się na dobre przegonić zimę i przygotować miłośników muzyki na gorące lato. Wstęp 10 zł.

spektakl W najbliższą niedzielę, 28 kwietnia, o godzinie 19:47 na małej scenie Ostrowskiego Centrum Kultury rozpocznie się spektakl „Nie-formalny recital”. W przedstawieniu z cyklu „Scena Dramatyczna” wystąpią Kinga Czerwińska, Iwona Kałuża, Bartosz Lis i Adrian Nowicki. Wstęp na recital jest darmowy.


Ostrow.naszemiasto.pl Dołącz do naszej społeczności na Facebooku!

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!