Przedstawiciele powiatu ostrowskiego uczestniczyli w XVI Ogólnopolskim Sejmiku Klubów Olimpijczyka, Szkół im. Polskich Olimpijczyków oraz Rad Regionalnych PKOl. Na spotkaniu obecne były delegacje Terenowego Klubu Olimpijczyka w Wysocku Wielkim oraz Szkolnego Klubu Olimpijczyka z Wierzbna,

Sejmik obradował w Gimnazjum im. Polskich Olimpijczyków w Racocie oraz w hotelu „Niedźwiedź” w Nowym Dębcu. Zgromadził 110 osób z 25 klubów, 7 szkół oraz 5 Rad Olimpijskich z ośmiu województw.

Spotkanie otworzył prezes PKOl. Andrzej Kraśnicki, który wiele miejsca poświęcił zbliżającemu się jubileuszowi 100-lecia działalności PKOl. Podkreślił on ważną rolę klubów i szkół w promowaniu idei olimpijskiej w lokalnym środowisku.

Podczas Sejmiku jego uczestnicy zwiedzili stadninę koni w Racocie i odbyli przejażdżki powozami po okolicy. Następnie w budynku dawnego Gimnazjum Polskich Olimpijczyków spotkali się z uczniami - uczestnikami wyjazdów na igrzyska olimpijskie oraz zwiedzili szkołę.

Z regionu

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!