Speedway Best Pairs w Ostrowie: Triumf Polaków i tłumy na trybunach [ZDJĘCIA]

Polska ekipa Fogo Power wygrała finałową rundę cyklu Speedway Best Pairs w Ostrowie. Na trybunach zasiadło ok. 7 tysięcy fanów speedwaya. Rewelacyjnie jeżdżący na torze w Ostrowie Piotr Pawlicki i Bartosz Zmarzlik pokonali w finale żużlowców Eport2000.pl.

Kibice z Ostrowa nie zawiedli, udowodnili, że potrafią gorąco dopingować swoich faworytów i że zasługują na żużel w najlepszym wydaniu. Do grodu nad Ołobokiem zjechali też fani speedwaya z całego kraju, a także spoza Polski. Na trybunach można było zobaczyć m.in. flagi Rosji, Stanów Zjednoczonych czy Niemiec.

Emocji na torze może nie było zbyt wiele, ale kilka pojedynków i mijanek podobało się publiczności. W jednej z gonitw kibice zobaczyli groźnie wyglądającą kraksę z udziałem Antonio Lindbaecka i Piotra Pawlickiego. Żaden z zawodników nie chciał w 19. biegu odpuścić, bo stawką był bezpośredni awans do wielkiego finału. Ten pierwszy na drugim wirażu nie opanował motocykla i spowodował upadek Polaka. Pawlicki leżał na torze trzymając się za rękę, Szwed natychmiast podbiegł do niego, rywale uklęknęli, a po wymianie zdań... wpadli sobie w ramiona. Chwilę później obaj maszerowali już do parku maszyn, okazało się, że żaden z nich nie ucierpiał w tym starciu. Sędzia wykluczył Lindbaecka z powtórki, a para Pawlicki-Zmarzlik nie dała w niej szans partnerowi sympatycznego Szweda Grigorijowi Łagucie zwyciężając podwójnie.

Ostatecznie w Ostrowie wygrała ekipa Fogo Power, która w finale pokonała parę Piotr Protasiewicz-Grzegorz Zengota. Trzecie miejsce zajął zespół Nice Racing (Artiom Łaguta, Grigorij Łaguta i Antonio Lindbaeck). W ostatniej rundzie cyklu nie zobaczyliśmy na torze mistrza świata Taia Woffindena, którego start szumnie zapowiadali organizatorzy i członkowie ekipy Monster Energy Team.

Dzięki zwycięstwu w Ostrowie Speedway Best Pairs 2016 wygrała drużyna Fogo Power przed eport2000.pl Team i Nice Racing. O losach trzeciego miejsca w klasyfikacji generalnej zdecydował dopiero wyścig dodatkowy. Mistrzowie świata z Monster Energy byli największymi przegranymi zawodów w Ostrowie i całego cyklu.