Stal Ostrów nadal w grze o play off

BIN
Stal Ostrów nadal w grze o play off: Tym razem zawodnicy Stali zachowali zimną krew w samej końcówce i pokonali Wilki Morskie Szczecin.

Ostrowianie wyszli na parkiet bardzo skoncentrowani i od pierwszych minut narzucili swój styl gry. Gospodarze prowadzili po pierwszej minicie 3:2. Póxniej do głosu doszli podopieczni Mikołaja Czai. Znakomicie pod koszem spisywał się Wojciech Żurawski, który w pierwszej kwarcie zaliczył 9 punktów i 2 zbiórki. Ale od stanu 15:9 gra Stali się zacięła. Gospodarze po trafieniu za trzy Piotra Pluty doprowadzili do remisu 16:16. Druga kwarta była bardzo wyrównana i żadna z drużyn nie potrafiła wypracować sobie znaczącej przewagi. W ekipie gospodarzy bardzo dobrze prezentował się Zbigniew Białek, który jeszcze nie tak dawno grał w ekstraklasie. W 26 minucie Stal prowadziła 54:45, ale gospodarze nie zamierzali się poddać. Dosłownie szalał na parkiecie Zbigniew Białek, który jak na zawołanie trafiał za trzy punkty. Dzięki jego dobrej gry szczecinianie cały czas utrzymywali kontakt ze Stalą. Walka o zwycięstwo toczyła się do ostatnich minut, ale ostatecznie zwycięsko wyszli z niej koszykarze z Ostrowa.

Wyniki
King Wilki Morskie Szczecin - IB BM Slam Stal Ostrów 72:76 (16:19, 19:18, 20:21, 17:18)

Wilki Morskie: Białek 24, Flieger 11, Majcherek 10, Kowalczuk 9, Pluta 8, Mróż 7, Bojko 3, Balcerek 0, Trela 0, Nowacki 0.
Stal: Żurawski 23, Ochońko 17, Dymała 14, Bonarek 6, Andrzejewski 5, Olejnik 4, Prostak 4, Smorawiński 2, Kałowski 1, Kaczmarzyk 0.