Stal Ostrów pokonała Legię i zagra w finale play-off! [ZDJĘCIA]

ŁB
Koszykarze ostrowskiej Stali pokonali dziś wieczorem we własnej hali zawodników Legii Warszawa w piątym meczu półfinału fazy play-off 71:58 i zagrają w finale ligi o awans do ekstraklasy. Żółto-niebieskich do zwycięstwa niósł gorący, głośny doping fantastycznej publiczności, która do ostatniego miejsca wypełniła obiekt przy ul. Kusocińskiego. Stal zagra w finale z Sokołem Łańcut, który pokonał, również w piątym meczu, Miasto Szkła Krosno.

Spotkanie zaczęli lepiej miejscowi, ale legioniści nie dawali za wygraną. Pod koniec pierwszej kwarty i na początku drugiej odsłony stalówkę dopadła niemoc, żadna z 6-7 posłanych w kierunku tablicy piłek nie wpadła do kosza, trzeba jednak zaznaczyć, że zwykle rzuty były wykonywane z nieprzygotowanych pozycji.

Niemoc tę wykorzystali goście, którzy doprowadzili do remisu, a później wyszli na prowadzenie. Wówczas we znaki dała się absencja Tomasza Andrzejewskiego, który z pewnością pomógłby drużynie w walce pod tablicami.

Na kilka minut przed przerwą Stal rzuciła się do odrabiania strat. Wówczas było jasne, że ostrowianie będą walczyć o wysokie zwycięstwo. Prawdziwy koncert skuteczności żółto-niebiescy dali pod koniec drugiej kwarty. Wówczas świetną zmianę dał Nikodem Sirijatowicz. Gospodarze odskoczyli na 10 punktów, a później, także w trzeciej odsłonie powiększali przewagę.

W czwartej kwarcie pod tablicami rządzili Mateusz Zębski i Wojciech Pisarczyk.

Ostatecznie Stal wygrała 71:58 i zagra w finale play-off I ligi z Sokołem Łańcut, który pokonał, również w piątym meczu, Miasto Szkła Krosno.

Przez cały czas stalówkę niósł głośny i żywiołowy doping publiczności, która wypełniła halę przy ul. Kusocińskiego do ostatniego miejsca.

Stal Ostrów - Legia Warszawa 71:58 (17:14, 16:8, 17:16, 21:20)
Stal: Pisarczyk 20, Ochońko 17, Mroczek-Truskowski 9, Zębski 8, Sirijatowicz 7, Żurawski 4, Suliński 3, Olejnik 3, Milczyński, Spała, Adamczewski.