18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Stal Ostrów przegrała w Bydgoszczy

Stal Ostrów przegrała w Bydgoszczy 64:61. Najskuteczniejszym graczem z Ostrowa był ponownie Tomasz Andrzejewski, który zdobył 12 punktów, miał też 8 zbiórek i asystę

Mecz w Bydgoszczy był przeciwieństwem spotkania ostatniej kolejki z zespołem z Krosna, gdy ostrowianie słabo zaczęli, a na końcu triumfowali w wielkim stylu. W sobotę Stal dobrze rozpoczęła mecz, ale finał był, niestety, bez happy endu dla kibiców z Ostrowa.

Po kilku minutach Stal prowadziła kilkoma punktami, a pierwszą kwartę, po celnym lay-upie za dwa punkty Tomasza Ochońki żółto-niebiescy wygrali 21:16.

W drugiej kwarcie ostrowianie roztrwonili wypracowaną wcześniej przewagę, gospodarze zaczęli grać skuteczniej i lepiej bronili. Drugą partię Astoria wygrała 19:13.

Po przerwie oba zespoły prowadziły wyrównaną walkę, ale to gospodarze wciąż prowadzili. Kwarta zakończyła się porażką ostrowskiej ekipy 11:13.

Na ostatnią kwartę Stal wychodziła z trzypunktową stratą i jak się okazało taką właśnie przewagę mieli po końcowej syrenie gospodarze.

Najskuteczniejszym graczem z Ostrowa był ponownie Tomasz Andrzejewski, ale jego zdobycz wygląda mizernie w porównaniu z tą osiągniętą w meczu z Krosnem. Skrzydłowy Stali zdobył 12 punktów, miał też 8 zbiórek i asystę. 12 zbiórek zanotował zdobywca 4 punktów Wojciech Żurawski.

Astoria Bydgoszcz – IB BM Slam Stal Ostrów 64:61(16:21, 19:13, 13:11, 16:16)

Astoria: Robak 18, Bierwagen 17, Kowalewski 10, Szyttenholm 8, Lewandowski 5, Laydych 4, Obarek 2.
Stal: Andrzejewski 12, Dymała 11, Ochońko 9, Bonarek 8, Smorawiński 5, Kaczmarzyk 5, Olejnik 4, Żurawski 4, Prostak 3.