Obchody Święta Niepodległości w Ostrowie Wielkopolskim rozpoczęły się od przemarszu i złożenia kwiatów pod miejscami pamięci.

W przemarszu uczestniczyli przedstawiciele władz samorządowych, parlamentu, organizacji społecznych, kombatantów, służb mundurowych i młodzieży szkolnej. Obecnych było wiele pocztów sztandarowych.
Kolumna poprzedzana przez Ostrowską Orkiestrę Koncertową pod kierunkiem Mariana Sikorskiego wyruszyła z parkingu przy Urzędzie Miejskim. Złożono kwiaty pod pamiątkowymi tablicami na budynku byłego Konwiktu Arcybiskupiego i na budynku Domu Katolickiego, a także przy tablicy na Placu Rowińskiego, gdzie mieściła się siedziba Rady Ludowej. Stamtąd wszyscy uczestnicy udali się do Konkatedry na uroczystą mszę intencji Ojczyzny i Miasta. Po nabożeństwie w Domu Katolickim odbył się koncert pieśni patriotycznych.

Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!