Szkoła Podstawowa nr 1 w Ostrowie najlepsza w Bydgoszczy [ZDJĘCIA]

Koszykówka: SP1 najlepsza w Bydgoszczy
Szkoła Podstawowa nr 1 w Ostrowie najlepsza w Bydgoszczy: W Bydgoszczy odbył się finał krajowy turnieju Orlik Basketmanii. Najlepsi okazali się młodzi koszykarze ze szkoły Podstawowej nr 1 w Ostrowie, których trenerem jest Andrzej Suski.

Szkoła Podstawowa nr 1 w Ostrowie najlepsza w Bydgoszczy

Do rywalizacji stanęło po osiem drużyn w czterech kategoriach - chłopcy i dziewczęta rocznik 2001/2002 oraz chłopcy i dziewczęta rocznik 1999/2000. W tym doborowym towarzystwie znalazł się zespół Szkoły Podstawowej nr 1 z Ostrowa. Prawo udziału w imprezie uzyskały drużyny, które przeszły gęste sito eliminacji - miejskie, gminne i wojewódzkie. Tylko mistrzowie województw spotkali się na boiskach w Bydgoszczy.

Ostrowska drużyna spisała się znakomicie. Po trzydniowych zmaganiach zdobyła mistrzostwo, złoty medal i 5.000 zł nagrody na sprzęt sportowy.

Droga do zwycięstwa nie była łatwa. Po trzech spotkaniach w grupie chłopcy z Jedynki uplasowali się na drugim miejscu, przegrywając jeden mecz z zespołem ze Stargardu Szczecińskiego różnicą 3 punktów. Mecz finałowy, to zwycięski rewanż za porażkę w grupie. Chłopcy z SP 1 przystąpili do meczu bardzo skoncentrowani. Pierwsze trzy minuty to wyrównana i zacięta walka. To co stało się w drugiej części tej kwarty oraz w kolejnej przeszło wszelkie oczekiwania. Ostrowiacy w tym czasie nie pozwoli przeciwnikom zdobyć ani jednego punktu, prowadząc do przerwy 16:3. Druga połowa to kontynuacja doskonałej gry zespołu Andrzeja Suskiego. Końcowy wynik to 27:6, prawdziwy pogrom.

- Trener drużyny ze Stargardu Szczecińskiego nie mógł wyjść z podziwu i stwierdził, że miał wrażenie, że jego chłopcy spotkali się z rozpędzonym pociągiem - mówi Andrzej Suski, trener SP 1 Ostrów

Wyniki: SP 1 Ostrów - SP 11 Inowrocław 48:2, SP 1 Ostrów -