Uroczysta sesja Rady Miejskiej Ostrowa Wielkopolskiego odbyła się w piątkowy wieczór. Posiedzenie stanowiło główny punkt obchodów Święta Ostrowa. Po raz 25 zorganizowano je w rocznicę pamiętnych wydarzeń z 1918 roku.

W sali Ostrowskiego Centrum Kultury spotkali się nie tylko radni, ale także społecznicy, działacze organizacji pozarządowych, goście z innych miast. Sesję otworzył przewodniczący rady Marian Herwich, który wspólnie z prezydent Beatą Klimek wręczyli wyróżnienia. Tym razem nie przyznano honorowego obywatelstwa.
Medal Republiki Ostrowskiej otrzymał Tadeusz Cyfert, który od 75 lat udziela się w ruchu straży pożarnych. Jest on 25. laureatem tego odznaczenia ustanowionego w roku 2008.

Medalami ,,Za Zasługi dla Miasta Ostrowa'' zostali uhonorowani inicjator Izby Pamiątek Strażackich Jarosław Cyfert oraz działacz osiedlowy i członek zarządu klubu Centra Marek Szymczak.

Nagrodą Prezydenta Ostrowa Wielkopolskiego uhonorowano osoby, które pracują w różnych dziedzinach na rzecz lokalnej społeczności. Otrzymali je: sierżant Ewa Golińska – Jurasz, grupa baletowa Gwiazda, Andrzej Jerzyk, Maria Kaczmarek, Andrzej Kryjom, Piotr Kuźma, Janusz Lipiński, Stefan Łyszczak, Igor Majcher, Tomasz Ochońko, Zygmunt Płonka, Krzysztof Ryfa, Marian Sodkiewicz, Nikodem Suski, Józefa i Brunon Szlachta oraz Norbert Wardawy. Statuetką Filar Kultury wyróżnieni zostali Bożena i Czesław Wosiowie.

Urząd miasta

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!