Znamy laureatów plebiscytu na Najlepszych Sportowców i Trenera Wielkopolski w 2017 r. Nagrody wręczono na piątkowym Wielkim Balu Sportowca.

W piątek na jubileuszowym, 60. Wielkim Balu Sportowca w hotelu Andersia w Poznaniu, poznaliśmy laureatów Plebiscytu „Głosu Wielkopolskiego” na Najlepszych Sportowców i Trenera Wielkopolski w 2017 r.

„Piter” wygrał po raz drugi
Zwycięzcą plebiscytu został 23-letni Piotr Pawlicki, który w ten sposób powtórzył sukces sprzed trzech lat. Wtedy był mistrzem świata juniorów. Teraz na wygraną zapracował przede wszystkim tytułem drużynowego mistrza świata, złoty medalem w barwach Fogo Unii Leszno w ekstralidze i zwycięstwem w żużlowej Grand Prix w łotewskiej Daugawie.Puchar za plebiscytowe zwycięstwo kapitan „Byków” odebrał jak zwykle uśmiechnięty. Jego energia udzieliła się pozostałym laureatom, którzy również mieli powody do świętowania. Dla popularnego „Pitera” triumf w naszym konkursie to przepustka do galerii wielkopolskich sław sportu, a także zachęta do obrony mistrzowskiego tytułu z leszczyńskimi „Bykami” i do jak najlepszych występów indywidualnych w rozpoczynającym się niebawem kolejnym sezonie żużlowym.

Za plecami mistrza czarnego sportu uplasowała się dużo bardziej od niego doświadczona Monika Michalik. 37-letnia zapaśniczka Grunwaldu Poznań w 2016 r. zdobyła upragniony medal igrzysk, a w poprzednim roku potwierdziła wielką klasę zdobywając złoto na ME.

- Niekiedy nie chcę się wychodzić mi z domu, ale to bardziej z lenistwa niż z wycieńczenia organizmu. Jestem tak doświadczoną zawodniczką, że wiem, iż nie mogę sobie pozwolić na taryfę ulgową. Miałam jakieś propozycje zamiany zapasów na MMA, ale już nie zaprzątam sobie tym głowy - przyznała Michalik.

Sport

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!