Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Wykonawca ostrowskiej mediateki ma szansę na "Oskara"

MWE
Firma, która w Ostrowie tworzy multimedialną ekspozycję muzeum miejskiego 3D oraz mediatekę ma szansę na zdobycie „Oskara” branży audiowizualnej, czyli statuetkę InAVation Awards 2018.

Firma Projekt Multimedia zakwalifikowała się do finału prestiżowego, międzynarodowego konkursu branży audiowizualnej. Projekt Multimedia od 2010 roku zajmuje się tworzeniem interaktywnych ekspozycji w muzeach. Zmienia oblicze instytucji kulturalnych, które do tej pory kojarzone były z eksponatami chowanymi za szklanymi gablotami.

- Tworzone przez nas wystawy urozmaicane są multimediami, ciekawymi aplikacjami i rozwiązaniami, które angażują w zwiedzanie zarówno dorosłych, jak i dzieci. Jedną z takich ekspozycji jest „Kierunek zdrowie” w Centrum Nauki EXPERYMENT w Gdyni. Za tę wystawę stałą nasza firma została nominowana do walki o statuetkę InAVation Awards 2018 w kategorii „Healthcare” - mówi Agata Jankowska z firmy Projekt Multimedia.

Konkurs InAVation Awards ma już 11-letnią tradycję. Podczas każdej edycji spośród specjalistów z branży audiowizualnej wyłaniane są najwybitniejsze realizacje. W tym roku finałowe projekty podzielono na 11 grup. Wystawa „Kierunek Zdrowie” w Centrum Nauki EXPERYMENT w Gdyni zakwalifikowała się do ścisłej czwórki w kategorii „Healthcare”. O statuetkę InAVation Awards 2018 powalczy z realizacjami z Wielkiej Brytanii, Austrii i Australii. Ogłoszenie wyników nastąpi 6 lutego w Amsterdamie podczas największych w Europie, międzynarodowych targów Integrated Systems Europe 2018. Do tegorocznej edycji plebiscytu dostały się 82 najlepsze projekty, spośród ponad 300 z całego świata, zgłoszonych do walki o statuetkę.
Po zakończeniu prac w ostrowskim muzeum, a także w bibliotece firma ma zamiar i te projekty zgłosić do walki o statuetki AV Awards oraz InAVation Awards.

Przypomnijmy, że w Ostrowie Wielkopolskim firma Projekt Multimedia realizuje jednocześnie dwie inwestycje. Pierwszą z nich, która jest już na ukończeniu, jest stworzenie interaktywnej ekspozycji w Muzeum Miasta Ostrowa Wielkopolskiego. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom technologicznym zwiedzający przeniosą się w świat XIX - wiecznego miasta. W wirtualnej przymierzalni turyści zobaczą jak wyglądaliby nosząc stroje z dawnych czasów. Korzystając z dotykowego monitora samodzielnie odnajdą informacje dotyczące historii miasta. Niezwykle ciekawym punktem wycieczki po obiekcie będzie stanowisko z okularami do wirtualnej rzeczywistości. Zakładając je, zwiedzający zobaczą jak przed laty wyglądały dzisiejsze ulice Ostrowa Wielkopolskiego. Oglądanie archiwalnych filmów we wnętrzu stylizowanym na dawne Kino Roma, z pewnością wywoła u mieszkańców miasta nutkę nostalgii.

Drugim zadaniem jest stworzenie multimedialnej biblioteki. Tak innowacyjnego projektu nie ma w całej Wielkopolsce. Ze względu na zastosowane rozwiązania techniczne będzie to jednocześnie najbardziej nowoczesna biblioteka w kraju. W placówce powstanie 10 stanowisk, dedykowanych różnym dziedzinom kultury. Goście placówki będą mogli korzystać z kina 5 d, samodzielnie złożyć i zaprogramować robota, nauczyć się tworzenia muzyki i obróbki dźwięku, a także łączyć edukację z zabawą używając konsoli sensorycznych czy interaktywnej podłogi.
Fot. Agnieszka Potocka

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Dlaczego chleb podrożał? Ile zapłacimy za bochenek?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na ostrow.naszemiasto.pl Nasze Miasto