W sobotę odbywał XXV Ogólnopolski Wyścig Kolarski ,,Po Ziemi Konińskiej” z udziałem juniorów młodszych. Niewiele brakowało, a impreza zakończyłaby się tragicznie. W grupę kolarzy wjechał samochód osobowy. Sześciu zawodników, w tym Dawid Wojtysiak z Kaliskiego Towarzystwa Kolarskiego.

W sobotę na ulicach Konina rozgrywano pierwszy etap wyścigu „Po Ziemi Konińskiej”. Około pół godziny po starcie trzeba było jednak wyścig przerwać. Na jednej z ulic Konina osobowy opel potrącił grupę kolarzy. Aż sześciu z nich zostało rannych. Wśród poszkodowanych jest Dawid Wojtysiak z Kaliskiego Towarzystwa Kolarskiego.

Kierujące oplem vectra ominęła strażnika miejskiego, zabezpieczającego przejazd młodych kolarzy. Samochód zderzył się z kolumną pędzących kolarzy. Impreza została przerwana. Dwóch zawodników zostało poważnie rannych. Jeden z nich ma złamanie nogi, a drugi miednicy. Pozostali czterej wyszli z wypadku z ogólnymi potłuczeniami i otarciami.

- Przykra sprawa, w wypadku ucierpiał nasz zawodnik Dawid Wojtysiak. Przebywa w Szpitalu w Koninie, jest z nim trener Krzysztof Dąbrowski - poinformował Bogdan Jamroszczyk, prezes Kaliskiego Towarzystwa Kolarskiego. - Jak poinformował nas Tata Dawida ma on pękniętą miednice, dużego krwiaka, gorączkuje jest obolały, podłączony pod kroplówkę. Decyzje odnośnie dalszego postępowania lekarze podejmą w poniedziałek.

Po wypadku wyścig został przerwany.

Byłeś świadkiem interesującego wydarzenia? Napisz do nas: kalisz@naszemiasto.pl


Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!