Zespół Szkół Usługowych w Ostrowie: Projekt ,,Szkoła Kluczowych Kompetencji''. W Zespole Szkół Usługowych odbyło się seminarium podsumowujące projekt pod nazwą ,,Szkoła Kluczowych Kompetencji'', w którym, oprócz ZSU nasz powiat reprezentował także Zespół Szkół Ekonomicznych.

Zespół Szkół Usługowych w Ostrowie: Projekt ,,Szkoła Kluczowych Kompetencji''

W Zespole Szkół Usługowych odbyło się seminarium podsumowujące projekt pod nazwą ,,Szkoła Kluczowych Kompetencji'', w którym, oprócz ZSU nasz powiat reprezentował także Zespół Szkół Ekonomicznych.

Administratorzy projektu Barbara Jakubowska i Dorota Jamińska zaprezentowały działania podjęte przez obie placówki. Wskazały, że kompetencje kluczowe są drogą do sukcesu ucznia, nauczyciela i szkoły a uczenie się przez całe życie stało się w społeczeństwie opartym na wiedzy koniecznością dla każdego człowieka. Udział szkół w projekcie zapewnił uczniom możliwość podwyższenia swoich umiejętności, poszerzenia kompetencji zawodowych oraz zwiększenia konkurencyjności absolwentów obu szkół na rynku pracy. Szczególny nacisk położono na nauki matematyczno-przyrodnicze, technologie informacyjno-komunikacyjne, języki obce i przedsiębiorczość.

Uczestnikami seminarium, oprócz nauczycieli, uczniów i rodziców byli samorządowcy, a także przedstawiciele Wyższej Szkoły Ekonomii i Innowacji w Lublinie, Kuratorium Oświaty w Poznaniu i pracodawcy współpracujący ze szkołami.

Dołącz do naszej społeczności na Facebooku! Zespół Szkół Usługowych w Ostrowie: Projekt ,,Szkoła Kluczowych Kompetencji''

Komentarze (0)

Informujemy, że podczas ciszy wyborczej wyłączyliśmy możliwość komentowania na portalu. Przepraszamy za niedogodności z tym związane. Komentarze włączone zostaną w niedzielę, po godz. 21