ŻKS Ostrovia z upragnionym awansem do Nice Polskiej Ligi Żużlowej! [ZDJĘCIA]

Żużlowcy ŻKS Ostrovii rozgromili w zaległym meczu rewanżowym finału Polskiej 2. Ligi Żużlowej Wandę Instal Kraków 61:28. Dzięki tak okazałemu zwycięstwu biało-czerwoni wygrali ligę i po roku przerwy wracają na zaplecze Ekstraligi. W dwumeczu ostrowianie zwyciężyli 97:82

Wielu kibiców żużlowej Ostrovii przed dzisiejszym meczem kończącym zmagania w 2. Polskiej Lidze Żużlowej zastanawiało się czy biało-czerwoni podołają i odrobią kilkanaście punktów straty ze spotkania w Krakowie, tym bardziej po ostatnich zawirowaniach wokół ostrowskiego klubu.

Po awarii oświetlenia pojawiły się bowiem oskarżenia o manipulowanie wynikiem, były też protesty ze strony krakowskiej odnośnie zamiany numerów startowych ostrowskich juniorów. Wczoraj Główna Komisja Sportu Żużlowego, która prowadziła śledztwo w sprawie przerwanego meczu, wydała komunikat, z którego wynika, że MDM Komputery Dreier ŻKS Ostrovia musi zapłacić 70 tys. zł za „szereg poważnych uchybień” oraz „obowiązek zryczałtowanego zwrotu kosztów podróży drużynie przyjezdnej”, poza tym karą finansową oraz rocznym zawieszeniem ukarano kierownika ostrowskiej drużyny.

Żużlowcy Ostrovii udowodnili dziś, że kary i zawirowania związane z przerwanym meczem, a także strata, którą przyszło im odrobić, nie mają znaczenia. Liczy się wola walki, zaangażowanie, optymalne przygotowanie i kibice, dla których przyjechali na Stadion Miejski.

Biało-czerwoni rozbili ostatecznie Wandę Kraków nie pozostawiając złudzeń kto zasłużył na awans do Nice Polskiej Ligi Żużlowej. Miejscowi wygrali 61:28, a ojcami sukcesu byli Nicklas Porsing, któremu nie wyszedł jedynie ostatni bieg, Ales Dryml, Peter Karlsson i niesamowicie jeżdżący Maksym Drabik.

MDM Komputery Dreier ŻKS Ostrovia - Speedway Wanda Instal Kraków 61:28

Ostrovia: Nicklas Porsing 11+1 ( 2* 3 3 3 0 )