Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

W tych znanych filmach i serialach wystąpili aktorzy z Tarnowa! Wśród nich "Chłopaki nie płaczą", "Zenek", czy "Na dobre i na złe"

OPRAC.:
Robert Gąsiorek
Robert Gąsiorek
Zobaczcie, w jakich znanych filmach i serialach pojawiają się aktorzy z Tarnowa.
Zobaczcie, w jakich znanych filmach i serialach pojawiają się aktorzy z Tarnowa. Chłopaki nie płaczą/Zenek/archiwum Maryli Morydz
Z Tarnowa wywodzi się sporo zdolnych aktorów, których na co dzień można oglądać na deskach teatrów w całej Polsce. Wielu z nich ma również ważne role w znanych filmach oraz serialach. Przedstawiamy dziś bardzo chętnie oglądane przez widzów produkcje, w których są tarnowskie akcenty w postaci aktorów z miasta pod Górą św. Marcina. Jedni odegrali w nich główne role, inni wystąpili jako odtwórcy mniejszy ról. Zobaczcie, w jakich filmach i serialach wstąpili aktorzy rodem z Tarnowa!

Znane filmy i seriale z udziałem aktorów z Tarnowa. Niektóre role są kultowe!

Kliknij w przycisk "zobacz galerię" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

Tarnów stawał się wielokrotnie planem filmowym

W mieście kręcono sceny nie tylko do polskich filmów, czy seriali, ale także zagranicznych produkcji. Niektóre miejsca filmowcy upodobali sobie szczególnie i pojawiali się tam bardzo często. Zobaczcie, jakie produkcje powstawały w Tarnowie.

  • W 2015 roku w Tarnowie kręcono sceny do filmu biograficznego o życiu Tadeusza Kantora. Główną rolę grał Borys Szyc. Zdjęcia kręcono w centrum miasta oraz na os. Kolejowym
  • W 1982 roku w okolicach ulicy Żydowskiej kręcono sceny do filmu psychologicznego Jerzego Hasa: „Nieciekawa historia”. Główną rolę zagrał Gustaw Holoubek, a partnerował mu między innymi Janusz Gajos.
  • W 2017 roku w Tarnowie gościła ekipa z Indii, która kręciła serial „Bose”, poświęcony narodowemu bohaterowi Indii. Starówka, okolice Placu Rybnego, ulica Wałowa, Małe Schody oraz okolice katedry „grały” przedwojenny Wiedeń.
  • "Oko proroka" to film polsko-bułgarski z 1982 roku. Wyreżyserował go Paweł Komorowski. Scenariusz powstał na podstawie książki Władysława Łozińskiego. Akcja tego kostiumowo-przygodowego filmu toczy się w pierwszej połowie XVII wieku. Część scen kręcono na tarnowskim rynku.
  • Żuzel - film Doroty Kędzierzawskiej, którego producentem jest Dawid Reinhart. Część zdjęć kręcono na torze w Mościcach, a występowali w nim także byli i obecni zawodnicy "Unii".
  • W cieniu tarnowskiej katedry kręcono ujęcia do filmu Lecha Majewskiego „Młyn i krzyż”, który miał swoją premierę 18 marca 2011 roku.
  • W 1978 roku na Wielkich Schodach, ulicy Przesmyk i dzisiejszym „moście zakochanych” na Wątoku kręcono „Zmory” na podstawie powieści Emila Zegadłowicza w reżyserii Wojciecha Marczewskiego. Wystąpili w nim między innymi: Teresa Budzisz-Krzyżanowska, Jan Nowicki i Bronisław Pawlik.
  • W 1988 roku na ekrany wszedł polsko-amerykański film „I skrzypce przestały grać”, którego kanwą są losy i represje wobec Cyganów w czasie II wojny światowej. W produkcji, której część powstawała w Tarnowie, zagrało wielu wybitnych polskich aktorów, między innymi Aleksander Bardini, Jerzy Zelnik, Piotr Polk czy Wiktor Zborowski.
  • "Osiemdziesięciu Huzarów" - reżyserem i autorem scenariusza był Sandor Sara, a na ekranie oglądaliśmy między innymi Grażynę Szapołowską i Henryka Bistę. Zdjęcia w Tarnowie kręcono w 1978 roku.

Na Starówce w Tarnowie powstaje dzielnica żydowska. Drzewo Sprawiedliwych już jest

od 7 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na tarnow.naszemiasto.pl Nasze Miasto